Izglītības programmas vadītājs Toms Jansons:
Mācoties šajā nodaļā, Tev ir iespēja apgūt marimbas, ksilofona, vibrofona, timpānu un citu sitaminstrumentu spēli, kā arī varēsi mācīties spēlēt sitaminstrumentus ar nenoteiktu skaņas augstumu.
Absolvējot šo nodaļu, Tev ir iespēja turpināt studijas augstākajās mācību iestādēs. Tu varēsi darboties orķestru sastāvos kā sitaminstrumentu spēles speciālists vai kā ansambļa vadītājs.
Kvalifikācija: Mūziķis sitaminstrumentālists, ansambļa vadītājs
(Trešais profesionālās kvalifikācijas līmenis)
Izglītības programmā Sitaminstrumentu spēle tiek sagatavoti trešajam profesionālās kvalifikācijas līmenim atbilstoši un darba tirgū konkurētspējīgi jaunie mūziķi. Programmas saturā ietvertas teorētiskās zināšanas un profesionālās prasmes, kas nodrošina jaunā speciālista – sitaminstrumentālista, ansambļa vadītāja – sagatavošana profesionālās augstākās izglītības ieguvei.
Mācību procesā tiek iegūtas nepieciešamās nošu teksta apguves un skaņdarba interpretācijas prasmes, lai iestudētu vidējas sarežģītības pakāpes skaņdarbus kā solo, tā arī ansambļa izpildījumā. Iegūtās zināšanas un prasmes palīdz atklāt skaņdarbu tēlaino saturu, kā arī orientēties, analizēt un pielietot dažādus mūzikas izteiksmes un tehnikas veidus. Turklāt tiek apgūta prasme patstāvīgi strādāt un pilnveidot savas spējas instrumenta spēles tehnikas un mākslinieciskā snieguma attīstībā, kā arī – uztvert, salīdzināt un vērtēt citu izpildītāju muzikālo sniegumu.
Kvalifikācijas apraksts:
Speciālists spēj veikt vienkārša vadoša un radoši izpildoša darba pienākumus, iesaistoties koncertdarbībā, tās plānošanā un organizēšanā. Ir spējīgs veikt radoši izpildoša darba pienākumus pašnodarbinātības ceļā vai kultūras institūciju vadībā. Var strādāt par sitaminstrumentu spēles mūziķi, ansambļa mūziķi vai vadītāju, orķestra mūziķi, kā arī par konsultantu mūzikas instrumentu veikalos un salonos. Var turpināt studijas gan Latvijas, gan ārvalstu augstskolās, kuras īsteno sitaminstrumentu spēles studiju programmas.
Kas jāmācās:
Profesionālie priekšmeti - specialitāte, ansambļa klase, klavieres, orķestris, orķestra partiju lasīšana, pūšaminstrumentu vēsture, ansambļa vadīšana, aranžēšana, mūzikas elementārteorija, mūzikas formas mācība, solfedžo, harmonija, polifonija, mūzikas literatūra.
Vispārizglītojošie priekšmeti - latviešu valoda un literatūra, matemātika, svešvaloda (angļu), sports, vēsture un sociālās zinātnes, kultūra un māksla, dabaszinības, datorika, uzņēmējdarbības pamati.
Iestājpārbaudījumu prasības: PDF
Audzēkņi kārto Valsts centralizētos eksāmenus šādos mācību priekšmetos: matemātika, latviešu valoda, svešvaloda, Latvijas un pasaules vēsture.
Tiek piedāvāta arī trīsgadīgā izglītības programma pēc vidējās izglītības ieguves.