LMMDV Simfoniskais orķestris

LMMDV

LMMDV (iepriekš Em.Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola) simfoniskais orķestris dibināts pēc Otrā pasaules kara. Kolektīvu daudzu gadu garumā vadījuši publikai zināmi diriģenti, kā Valdis Vikmanis, Laimonis Trūbs un citi.

 Līdz 2013. gada 7. maijam orķestra diriģents un mākslinieciskais vadītājs  bija Dzintars Jurgelaitis. Vēlāk orķestra mākslinieciskā vadītāja lomu uzņēmās Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents Atvars Lakstīgala. No 2015./2016. mācību gada sākuma orķestri diriģē Reinis Lapa (diriģents, flautists, pedagogs).

Simfoniskā orķestra pamatsastāvu veido mūzikas vidusskolas audzēkņi, taču, lai skanējumu padarītu pilnskanīgāku, pieaicināti arī profesionālās ievirzes izglītības programmu audzēkņi, skolotāji un daži Liepājas simfoniskā orķestra mūziķi.

Nozīmīgākais notikums šajā laikā ir sadarbība ar Rīgas doma kora skolas solistiem un kori, kā arī ar Rīgas horeogrāfijas skolas audzēkņiem iestudējumā “Mana skaistā lēdija”, ko ar lieliskiem panākumiem atskaņoja Liepājā, Valmierā un Rīgā.

Katru semestri iestudēta viena koncertprogramma ar mērķi to atskaņot vairākās Latvijas koncertzālēs. Simfoniskais orķestris gada izskaņā jau tradicionāli piedāvā Ziemassvētku koncertprogrammu.

Orķestra repertuārā pastāvīgi tiek iekļauti latviešu komponistu - A.Jurjāna, P.Plakida, E.Dārziņa, J.Lūsēna, J.Strazda un citu autoru skaņdarbi. Simfoniskais orķestris koncertos uzstājies kopā ar Sergeju Dogadinu, Igo, Dzintaru Beitānu, Valdi Muktupāvelu, Jāni Strazdu, Aināru Virgu u.c. Bijusi sadarbība arī ar LMMDV vijolnieku ansambli, LMMDV meiteņu kori un LMMDV zēnu kori.