Keramikas izstrādājumu dizains

Mēs sen jau vairs neesam no māla, taču arvien vēl veidojami. Mēs iegūstam arvien jaunas – te iedvesmas, te izpausmes – formas. Mūs veido laiks, veido nosacījumi.
Helēna Demakova

Keramikas izstrādājumu dizaina izglītības programma ir viena no senākajām Liepājas Dizaina un mākslas skolas nodaļām. Savu darbību tā sākusi 1928.gadā.

KeID izglītības programma sniedz audzēkņiem vispusīgu izpratni par tradicionāliem un mūsdienīgiem keramikas materiāliem un tehnoloģijām.

Keramikas izstrādājumu dizaina izglītības programmā ietilpst: kompozīcija dažādos keramikas materiālos, tās praktiskais realizējums, keramikas tehnoloģijas apgūšana un pielietošana radošajā darbā.

Audzēkņi praktiski apgūst dažādas tehnikas – trauku virpošanu, dažādu formu un lielumu keramisko izstrādājumu veidošanu no rokas, formēšanu no rullēta plasta, kā arī ģipša formu izgatavošanu un to pielietošanu.

Mācību procesā tiek izmantoti visi keramikas materiāli – akmens masa, porcelāns, šamots, māls u. c., bet iemaņas darbam ar metālu, stiklu un koku audzēkņi var iegūt apvienotajās KeID, MID un KID materiāltehnoloģijas mācību stundās.

KeID izglītības programma virzīta uz mūsdienu dizaina prasībām, saglabā arī savas nozares novada tradīcijas, šeit joprojām tur cieņā etnogrāfiju – Drandas šķīvi no Vidzemes, daudzžuburu svečturi no Latgales, bet īpaši – Kurzemes zarakannu, krūzes un saimes bļodu.


Audzēkņiem mācību procesā iepazītst dažādus keramikas apdedzinājumu veidus: elektriskā ceplī, Raku krāsnī, bet vasaras prakses ietvaros arī bedres un pat Naborigami cepļa dedzinājumus.

Un ikvienas krāsns atvēršana ir patiesi aizraujošs notikums, jo – katram savs brīnums tur iespējams!

Gaidām tevi!