Jaunā koncertflīģeļa atklāšanas koncerts

Lai ieskandinātu renovētās Melngaiļa koncertzāles jauno Yamaha CFX koncertflīģeli, LMMDV 16. novembrī, pulksten 19.00 organizēs tā atklāšanas koncertu kopā ar pianistiem Andreju Osokinu un Ati Andersonu.

Jaunā instrumenta skanējuma īpašību un pielietojuma daudzpusības demonstrēšanu, svinīgo flīģeļa ieskandināšanu esam uzticējuši diviem pianistiem, kuri ir izcili katrs savā jomā – akadēmiskās mūzikas grandam Andrejam Osokinam un lieliskajam džeza pianistam Atim Andersonam. Koncertā Atim Andersonam pievienosies arī Andris Buiķis (sitaminstrumenti) un Toms Poišs (kontrabass).

Koncertu būs iespējams vērot tiešsaistē. Tiešraides saite būs pieejama pirms koncerta LMMDV tīmekļa vietnē www.lmmdv.edu.lv un Facebook kontā.

Šī gada jūnijā LMMDV iegādājās Yamaha CFX klases koncertflīģeli. Analogi uzņēmuma "Yamaha" ražotie flīģeļi atrodas uz daudzām pasaules labāko koncertzāļu skatuvēm, tāpēc, lai izvēle tiktu veikta īpaši rūpīgi, pieaicināts pianists Andrejs Osokins, kurš "Yamaha" pārstāvniecībā Hamburgā, Vācijā, izvēlējās vislabāko no vairākiem piedāvātajiem koncertflīģeļiem, turklāt Taustiņinstrumentu spēles izglītības programmas vadītāja Līga Elere ieguldīja apjomīgu darbu, konsultējoties ar vairākiem koncertējošiem pianistiem, piemēram, Vestardu Šimku, Juri Kalnciemu un citiem, lai apkopotu viedokļus par piemērotāko instrumentu.

Gandrīz trīs metrus garais Yamaha CFX ir pilna izmēra koncertflīģelis, kuru raksturo spēcīgas basa notis, plaša toņkārtu palete un spēja veidot vissmalkākās muzikālās izpausmes. Skaņa ir bagāta un tomēr tīra visos reģistros un ir dzirdama arī pāri simfoniskā orķestra skaņām pat ļoti lielās koncertzālēs. Yamaha CFX vadošais modelis iezīmē jaunu pagrieziena punktu flīģeļu ražošanā.

Instruments iegādāts, pateicoties ERAF projekta "Profesionālās izglītības un kompetences centra "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" kultūrizglītības mācību vides modernizēšana"" Nr. 8.1.3.0/17/I/002 finansējumam.

Koncerts tiešsaistē: YouTube