LIEPĀJAS BIGBENDS

LMMDV

2020. gada janvārī jaunā veidolā tika dibināts Liepājas Bigbends, kas ir viens no PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" talantīgākajiem skolas kolektīviem mākslinieciskā vadītāja Denisa Paškeviča vadībā. Bigbenda pamatsastāvu veido mūzikas vidusskolas audzēkņi, taču, lai skanējumu padarītu pilnskanīgāku un krāšņāku tiek pieaicināti arī profesionālās ievirzes izglītības kolektīva "Young Lions Beat Band" audzēkņi.

Nozīmīgākie notikumi Liepājas bigbendam 2020. gadā ir koncerts un džema sesija Teātra-Džeza klubā Hamlets un tradicionālā džeza nedēļa septembra ar viesmākslinieku Sīmu Aimlu no Igaunijas.

Liepājas bigbenda mākslinieciskais vadītājs ir multiinstrumentālists, komponists, mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikas pedagogs Deniss Paškevičs

"Darbs ar Liepājas bigbendu ir iedvesmojošs. Mēs esam satikušies pavisam nesen, bet uguns un pozitīva enerģija dod pareizu virzību gan mūsu mūzikai, gan izglītības procesam kopumā."

LMMDV

Deniss Paškevičs ir viens no Baltijas vadošajiem džeza mūziķiem un viens no retajiem šī reģiona māksliniekiem, kurš iekļauts Eiropas Džeza ģimenes kokā, kur minēts kā sava unikālā stila, pamatlicējs Latvijā. Līdzšinējās karjeras laikā mūziķis guvis nozīmīgu starptautisku atzinību, kļūstot par piecu saksofonu zīmolu oficiālo mākslinieku un šobrīd pārstāvot četrus no tiem - "Marca Reeds" Francijā, "Riga Winds Limited" Lielbritānijā un Latvijā, "Kay Siebold Mouthpieces" Vācijā un "TT Mouthpieces" Itālijā.

Paškevičs piedalījies vairāk nekā 50 albumu ierakstos. Albums "Variations", kas ierakstīts kopā ar Vjačeslavu Ganelinu un Arkādiju Gotesmanu, saņēmis četru zvaigžņu vērtējumu džeza žurnālā "Downbeat". Jaunākais albums – "Asta In Madrid" – tapis kopā ar dāņu mūziķiem un izdots vinila formātā izdevniecībā "Riga Room Records". Paškevičs ir aģentūras "Riga Room" un mūzikas izdevniecības "Riga Room Records" dibinātājs.

Liepājas bigbenda dalībnieku sastāvs:
trompetes – Kristers Ketverts / Kate Kronberga / Krišjānis Leišavnieks
trombons – Dāvis Matīss Leišavnieks
alta saksofoni – Miks Jurovs / Emīls Knubis / Krišjānis Petraitis
tenora saksofoni – Anna Marija Kukuka / Ralfs Dreimanis
baritona saksofons – Tomass Palubinskis
klavieres – Timotejs Rozentāls / Alberts Alfrēds Sants
ģitāra – Kristaps Vītols-Vītoliņš / Aleksandrs Cimermanis / Jēkabs Lociks
bass – Justs Pēteris Jansons / Didzis Jurovs / Marks Jonatans Runds
bungas, perkusijas – Rūdolfs Kolerts / Elšads Bagirovs / Kristiāns Neilands

Seko mums:
Facebook un Instagram


Vēsture

2020. gadā "Melngaiļskolas bigbends" (šobrīd Liepājas bigbends) dibināts 2013. gada septembrī, kad to izveidoja trompetists un pedagogs Jānis Ivuškāns. Šajā laika posmā izdarīts ļoti daudz: sagatavotas vairākas koncertu programmas ar pazīstamiem klasiskā džeza skaņdarbiem, svingu, popmūziku, mūziku no Disneja filmu studijas animācijas filmām, kā arī populārām Ziemassvētku dziesmām. Koncerti sniegti lielākajās koncertzālēs Latvijā – "Lielajā dzintarā" Liepājā, Vidzemes koncertzālē Cēsīs, Latgales vēstniecībā "Gors".

Muzicēts kopā ar tādiem mūziķiem kā Raimonds Pauls, Uldis Marhilēvičs, Ralfs Eilands, Emīls Balceris, Dināra Rudāne, Zigfrīds Muktupāvels, Jānis Stībelis, Andris Ērglis, Arta Jēkabsone, Agnese Egliņa, Konstantins Jemeljanovs (ASV), Humberto Rios (Kuba), Jorlenie (Kaboverde), Betu Andersenu (ASV), Bilu Bodīnu (ASV), Gerhardu Ornigu (Austrija), iegūta galvenā – skatītāju simpātiju balva LTV1 pozitīvo emociju šovā "Lai top!".

Par kolektīva izaugsmi, aktīvu darbību un izciliem sasniegumiem starptautiskos konkursos bigbends saņēmis Liepājas Kultūras balvu 2015. gadā. Izcīnītas vairākas godalgotas vietas prestižos konkursos Beļģijā, Polijā, Šveicē, Vācijā, Lietuvā. Kolektīvs piedalījies džeza festivālos Marezigē (Slovēnijā), Pilzenē (Čehijā) un Orhūsā (Dānijā).