Kora klases audzēknei Zelta diploms starptautiskajā jauno vokālistu konkursā Daugavpilī

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas 4. kora klases audzēkne Amanda Andriekus (pedagoģe Evija Goluba) Jauno gadu iesākusi ar panākumiem Daugavpils pilsētas Kultūras pārvaldes rīkotājā IV Starptautiskā Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkursā.

Sākotnēji Starptautiskais Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkurss bija daļa no Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla "Sudraba zvani", taču laika gaitā tas ir attīstījies un kopš 2021. gada kļuvis par neatkarīgu pasākumu, kas tiek organizēts katru otro gadu.

Pavisam konkursā piedalījās 78 dalībnieki – solisti, dueti, ansambļi un kori dažādās vecuma grupās no 5 valstīm – Bulgārijas Latvijas, Lietuvas, Moldovas un Ukrainas. Decembrī attālināti notika konkursa pirmā kārta – dalībnieki iesūtīja dziesmu video ierakstus kādā no konkursa piecām kategorijām: tradicionālā oriģinālā Ziemassvētku dziesma, Ziemassvētku tautas dziesma, Ziemassvētku laika sakrālais skaņdarbs, mūsdienu Ziemassvētku dziesma un latviešu autora Ziemassvētku dziesma. Konkursantu sniegumu vērtēja vokālās mūzikas eksperti no 4 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Polijas un Ukrainas.

Amandas video priekšnesums (1. kārtas koncertmeistars Normunds Kalniņš) tika novērtēts ar 1. pakāpes diplomu, līdz ar to viņa bija starp tiem 20 dalībniekiem, kuri tika izvirzīti finālam klātienē.

Fināls norisinājās 8. janvārī Daugavpilī, Vienības nama greznajā zālē. Lai arī pirms kāpšanas uz skatuves bija liels satraukums, tomēr Amanda kopā ar koncertmeistari Santu Jašinu sniedza aizkustinošu un pārliecinošu priekšnesumu, kas novērtēts ar Zelta diplomu.

Konkursantus fināla sacensībās vērtēja Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts, Rīgas Ekonomikas augstskolas kora mākslinieciskais vadītājs Lauris Goss; dziedātāja, Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslas fakultātes lektore, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas pedagoģe Jeļena Borele; diriģents, komponists, dziedātājs, Latviešu Vispārējo Dziesmu svētku koncerta mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts un asoc. prof., kordiriģents, festivālu organizators, pedagogs Rolands Dauģela.

Liels paldies LMMDV par atbalstu, kā arī visai konkursa organizatoru komandai. Pasākums bija ļoti pārdomāts, bet uzņemšana silta un viesmīlīga.