SAŅEMTS VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDA ATBALSTS MŪZIKAS PROJEKTU ĪSTENOŠANAI

Noslēdzies Valsts Kultūrkapitāla fonda 2021. gada otrais regulārais projektu konkurss kura ietvaros biedrība "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs" sadarbībā ar PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu saņems finansiālu atbalstu divu projektu īstenošanai.

Valsts Kultūrkapitāla fonda 2021. gada otrajā regulārajā projektu konkursā ir saņemts atbalsts projektam "Džeza nedēļa 2021". Piešķirtais finansējums ir 2000,00 EUR apmērā, kurš paredzēts, lai projekta ietvaros piesaistītu Latvijā, Eiropā un citviet pasaulē atzītus profesionālus džeza mūziķus un pedagogus. Jau četrus mācību gadus PIKC LMMDV izglītības programmai Populārā un džeza mūzika bija iespēja sākt ar ievada nedēļu, kura vairāk bija orientēta uz esošajiem nodaļas audzēkņiem. 2021. gadā meistarklašu un lekciju programma, tēmas un mentori ir izvēlēti, lai popularizētu mūzikas stilu starp akadēmiskajiem mūziķiem un mūzikas skolas pedagogiem novados un apkārtnē, un citviet Latvijā, lai arī šī pārstāvētā mūzikas žanra kultūras darbinieki varētu paplašināt zināšanas džeza un populārajā mūzikā un kopumā profesionāli pilnveidotos.

Džeza nedēļas koncepcijas pamata mērķis ir pilnveidot dažāda vecuma un interešu cilvēku zināšanas par džeza mūziku, veicināt izpratni par šo mūzikas stilu un ļaut objektīvi novērtēt džeza vietu mūzikas piedāvājumā Latvijā. Šogad džeza nedēļa būs veltīta plašākai auditorijai un plānots piesaistīt interesentus, kuri darbojas akadēmiskās mūzikas jomā. Jebkuram interesentam aizpildot pieteikuma anketu būs iespējams izvēlēties, kurās no meistarklasēm piedalīties un profesionāli pilnveidoties, pieslēgties un praktizēt meistarklašu materiālu mājās, skolā un citviet. Meistarklases būs ļoti lietderīgas arī mūzikas skolu pedagogiem, kas apmāca bērnus novados. Pēc šīm nodarbībām ar augsti kvalificētiem meistarklašu vadītājiem un mūziķiem, dalībnieki spēs saskatīt plašākas iespējas muzicēšanai, ja praktizēs papildus citus mūzikas stilus un žanrus. Piemēram, improvizācijas nodarbības veicinātu jaunu mūzikas darbu rašanos. Projekta norises laiks no 2021. gada 18. jūnija līdz 2021. gada 30. septembrim.

Valsts Kultūrkapitāla fonda 2021. gada otrajā regulārajā projektu konkursā ir saņemts atbalsts projektam "Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas simtgadei veltīta grāmata". Piešķirtais finansējums ir 3000,00 EUR apmērā, kurš paredzēts, lai turpinātu grāmatas izstrādes procesu, piesaistot grāmatas redaktoru un korektoru. Grāmatas izdošana tiks veltīta, sagaidot 2022. gadā LMMDV struktūrvienības Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas simtgadi un godinot tās vēsturi. Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola ir viena no vecākajām mūzikas izglītības iestādēm Latvijā un joprojām ir kā nozīmīgs kultūras dzīves stūrakmens.

Grāmatas tapšanas process uzticēts kultūras žurnālistei Indrai Imbovicai tandēmā ar muzikoloģi, ilggadēju mūzikas vidusskolas pedagoģi Aiju Engelmani. Abas autores daudzu gadu garumā aktīvi līdzdarbojušās un bijušas klātesošas Liepājas kultūras dzīves norisēs un Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolai, tādējādi detalizēti pārzina un orientējas tās vēsturē. Grāmatas saturs tiks balstīts uz plašiem arhīva materiāliem, recenzijām, intervijām, atmiņām. To caurviju tēma ir tās cilvēki: skolas direktori, pedagogi un audzēkņi – izcilas personības, kultūrdzīves veidotāji un viņu turpmākais ceļš mūzikas dzīvē. Projekta norises laiks no 2021. gada 21. jūnija līdz 2022. gada 21. septembrim.

Iepriekš projektam "Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas simtgadei veltīta grāmata" saņemts finansiāls atbalsts no Liepājas Kultūras pārvaldes 2021. gada pirmā kultūras projektu konkursa, kurā tika piešķirti 3210,00 EUR, lai daļēji apmaksātu grāmatas autoru darbu un tiktu apstrādātas, uzlabotas un pielāgotas grāmatas vajadzībām fotogrāfijas, kuras atlasītas skolas arhīvā un muzejā. Projekta norises laiks no 2021. gada 1. marta līdz 2021. gada 31. augustam.

Projekta vadītāja
Anete Verbicka
E-pasts: anete.verbicka@lmmdv.edu.lv

VKKF-logo