TERĒZES ZĪBERTES-IJABAS MEISTARKLASE

No 16. līdz 17. jūnijam notiks Terēzes Zībertes-Ijabas tiešsaistes meistarklases vijoles spēlē "Dažādas inovatīvas tehnikas un jaunākās metodes darbā ar vijoļspēles audzēkņiem, vienlaikus ietverot jautājumus par stilistiku, radošo attīstību un citām vijoļspēles programmas iespējām un problēmsituācijām."

Terēze Zīberte-Ijaba ir vijolniece, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) asociētā profesore un stīgu instrumentu katedras vadītāja. Muzikālo izglītību guvusi pie tādiem pedagogiem kā Andris Baumanis mācoties Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas koledžā. 2001.-2002. gadā studējusi Ķelnes Mūzikas augstskolā (Hochschule für Musik Köln) profesora Georga Petersa vijoles klasē. 2003. gadā absolvējusi JVLMA profesora Jura Švolkovska vijoles klasi, iegūstot mākslas maģistra grādu.

Profesionālo meistarību guvusi meistarkursos Vācijā, Norvēģijā un Anglijā pie tādiem pasniedzējiem kā Sergejs Azizjans, Tatjana Grindenko, Marija Egelhofa, Stefans Baratt-due, Leo Berlins u.c. Guvusi godalgas vairākos solo un kamermūzikas konkursos, 2011. gadā saņēmusi Māras Doles radošo stipendiju. Aktīvi koncertē dažādos kameransambļu sastāvos Latvijā un pasaulē, ieguvusi arī JVLMA konkursa Labākais kameransamblis titulu. Bijusi Liepājas simfoniskajā orķestra (LSO), kā arī Skandināvijas un Baltijas valstu kamerorķestra koncertmeistare, strādājusi kamerorķestrī Rīgas kamermūziķi, kopš 2004. gada ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) I vijoļu grupas mūziķe. Uzstājusies kā soliste kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri un kamerorķestri Sinfonia Concertante, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu orķestri.

2015. gadā iegūts mākslas zinātņu doktora grāds vēsturiskās muzikoloģijas nozarē par pētījumu "Simfoniskais orķestris kā mūzikas institūcija Rīgā no 1918. līdz 1940. gadam". Promocijas darba tēma ir aprobēta starptautiskās konferencēs, pētījuma rezultāti ir publicēti dažādos zinātniskajos izdevumos. No 2012. gada ir JVLMA Stīgu instrumentu katedras vadītāja un docente. No 2007. gada ir "Inovatīvās konservatorijas" (ICON) biedre.

Meistarklases norises laiks:
2021. gada 16. jūnijā no plkst. 15.00 līdz 19.00
2021. gada 17. jūnijā no plkst. 11.00 līdz 14.30

Meistarklase notiks Zoom platformā. Hipersaite un dienas plāns tiks nosūtīts pēc pieteikuma saņemšanas un tā apstrādes. Dalībnieku skaits meistarklasē ir ierobežots.

PIKC LMMDV stīgu instrumentu spēles audzēkņi meistarklasēs piedalās individuāli pēc grafika. Pedagogiem iespējams piedalīties tikai tiešsaistē. PIKC LMMDV audzēkņiem un pedagogiem dalība meistarklasē ir bez maksas.
Savukārt citiem interesentiem meistarklases varam nodrošināt tikai tiešsaistē.
Dalības maksa tiešsaistei:
viena diena - 5,00 EUR
divas dienas - 10,00 EUR

Pieteikuma anketa: Google forms
Pieteikšanās meistarklasei līdz 14. jūnijam pulksten 15.00

Pēc pieteikuma apstrādes, saņemsiet dienas plānu un piekļuves saiti tiešsaistes meistarklasei pieteikumā norādītajā e-pastā. Pieteikumi tiks apstrādāti pēc 14. jūnija.

Piedaloties meistarklasēs, pedagogiem tiks izsniegtas apliecības par profesionālo pilnveidi.

Jautājumu gadījumā sazināties ar mūzikas izglītības programmu metodiķi Kristīni Varažinsku
(e-pasts: kristine.varazinska@lmmdv.edu.lv)

Meistarklase tiek organizēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.


VKKF-logo