LMMDV sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri realizēs unikālu kopprojektu

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) aktīvi gatavojas unikālam sadarbības kopprojektam - jauno izpildītāju akadēmiskās mūzikas konkursam un noslēguma koncertam, kurā būs iespēja uzstāties labākajiem skolas audzēkņiem. Turklāt noslēguma koncerts 2021. gada februārī notiks kādreizējā orķestra mājvietā - Emiļa Melngaiļa koncertzālē.

"Liepājas simfoniskajam orķestrim ir ļoti svarīgi, lai Liepājā un Latvijā kopumā ir spēcīga muzikālā izglītība, jo, tikai pateicoties kvalitatīvi veiktam darbam mācību procesā, orķestrī nākotnē kvalitatīvi varēs strādāt jaunā paaudze. Turklāt jau šobrīd orķestrī strādā daudzi bijušie LMMDV audzēkņi," uzsver LSO valdes loceklis Uldis Lipskis.

Kopprojekts - konkurss un noslēguma koncerts ir vairāku gadu garumā lolots sapnis, kas tiks realizēts jau pavisam drīz. Šogad konkursā varēs piedalīties tikai LMMDV audzēkņi, taču 2021. gadā tas plānots jau starptautiskā mērogā. Konkursa norises laiks apzināti pieskaņots Liepājas Starptautiskajam zvaigžņu festivālam.

Konkursā varēs piedalīties visi LMMDV akadēmisko izglītības programmu (Stīgu instrumentu spēle, Pūšaminstrumentu spēle, Sitaminstrumentu spēle, Taustiņisnstrumentu spēle un Vokālā mūzika) audzēkņi, kuriem jau ir pieredze Latvijas un starptautiskos mūzikas konkursos. Repertuārā tiek izvēlēti skaņdarbi, kas rakstīti solistam ar orķestri.

"Skolas pedagogi ļoti lepojas ar audzēkņu sasniegumiem, vēlmi mācīties un pilnveidoties. Tāpēc ir ļoti būtiski piedāvāt audzēkņiem jaunas iespējas, jaunas perspektīvas un iedvesmojošus kopā būšanas mirkļus ar pieredzējušiem un talantīgiem mūziķiem. Tas ir ļoti svarīgi, ka orķestris un skola jūt vajadzību sadarboties, turklāt process norit viegli un harmoniski. Sadarbība ir ceļš uz izaugsmi," stāsta LMMDV direktore Inga Auziņa.

LMMDV pedagogi oktobrī izvēlēsies repertuāru, bet jau decembrī notiks konkursa pirmā kārta. Noslēguma koncertu būs iespēja vērot gan klātienē (atjaunotajā E.Melngaiļa koncertzālē), gan arī tiešraidē. Modernizētā koncertzāle ir savienota ar skaņu ierakstu studiju ar optisko kabeli, līdz ar to turpmāk varēs notikt kvalitatīvi koncertieraksti, kā arī studijas ieraksti, izmantojot koncertzāles iespējas. Pēc noslēguma koncerta labākie LMMDV audzēkņi dāvanā saņems koncerta ierakstu.

Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) ir vecākais orķestris Baltijas valstīs. Latvijā tas aizvien ir vienīgais profesionālais orķestris ārpus galvaspilsētas.