Noslēgusies ilgtspējīgas rotas meistarklase
PIKC LMMDV programmas Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekta "Art@Heart – Social Handcraft Experience" līguma nr. 2020-1-IT02-KA227-ADU-095157 ietvaros īstenoja 40 dienu meistarklasi, kas notika laika posmā no 2022. gada 4. marta līdz 2022. gada 14. maijam. Galvenā tēma bija ētiskas un ilgtspējīgas rotas dizains, izmantojot ilgtspējīgus un otrreiz izmantojamus materiālus.
Desmit dalībnieki apguva teorētiskos pamatus, kā arī realizēja iecerētās idejas materiālā un materiālu kombinācijās. Praktisko darbību nodrošināja Produktu dizaina (Metāla izstrādājumu dizains) un Modes aksesuāru dizains (Ādas izstrādājumu dizains) modulāro programmu pedagogi. Projekta mērķis ir uzlabot prasmju un kompetenču pilnveidi, kas stiprina radošumu, veicina kvalitāti un inovācijas, un atbalsta dalībnieku radošo potenciālu, veicinot kultūras un radošo nozaru noturību. Rezultātā attīstot dalībnieku profesionālās prasmes, kas veicina efektīvāku iesaisti darba tirgū. Meistarklasē piedalījās 10 dalībnieki, PIKC LMMDV absolventi, kuri, atbilstoši projektā noteiktajai mērķauditorija, saskaras ar sekām, ko radījusi Covid-19 izraisītā krīze radošajās jomās.
Liekot uzsvaru uz atkārtotu materiālu izmantošanu, ilgtspēju un unikālu dizainu Ādas izstrādājumu dizaina darbnīcā rotu radīšanā izmantoti tādi materiāli kā stikls, papīra aukla, kažokādas atgriezumi, kauls un rags, āda, mikroshēmas, metāla stieples, ādas auklas, jūras izskaloti stikliņi un koks, brezenta audums, plates, otrreiz izmantotas plastmasas detaļas no sadzīves priekšmetiem. Dalībnieku veidotās rotas un aksesuāri ir radīti gan sava biznesa idejas attīstībai, paplašinot materiālu klāstu, kā arī dalībnieki raduši iespēju pievērsties rotu izgatavošanai kā citai pieejai, kas pilnveido esošās zināšanas, izmantotās tehnikas un prasmes procesā no dizaina idejas līdz rezultātam.
Savukārt Metāla izstrādājumu dizaina darbnīcās dalībnieki eksperimentēja ar dažādiem materiāliem gan tos pārstrādājot, gan rodot jaunu pielietojumu. Dalībnieki izmantoja papīra otrreizējās pārstrādes metodes, kā arī pārkausēja sudrabu un veidoja jaunas rotas, pārkausēja alumīniju un veidoja smiltīs lietas formas. Rotu dizainā izmantoja arī materiālus, kas savu dzīves ciklu nokalpojuši, piemēram, no mašīnu lukturu stikliem veidoja atstarojošas piespraudes, no elektrības kabeļiem un misiņa aizkaru stangām veidoja kaklarotas. Izmantojot gan lāzergriežanas tehnoloģijas, gan vakuum liešanas tehnoloģijas, gan termoplastiku radītas funkcionālas un valkājamas rotas.
Meistarklašu turpinājums notiks 2022. gada rudenī, kas gada nogalē noslēgsies ar publisku izstādi un projekta ietvaros radīto dizaina rotu atspoguļojumu digitālajās platformās, kas būs pieejams ikvienam interesentam.
Seko līdzi projekta norisei iespējams sociālo tīklu kontos:
https://www.facebook.com/Erasmus-Art-Heart-104792775210295
https://www.instagram.com/erasmusartheart
Projekta aktivitātes finansētas Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekta "Art@Heart – Social Handcraft Experience" līguma Nr. 2020-1-IT02-KA227-ADU-095157 ietvaros. Projekta vadošais partneris ir Associazione Atelier Degli Artigianelli (Florence, Itālija), projekta partneri LAO Le Arti Orafe (Itālija), Fondazione Spazio Reale (Itālija), Escuela de Arte 3 (Spānija), PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (Latvija). Projekta īstenošanas termiņš ir 24 mēneši no 01.05.2021 līdz 30.04.2023.