RIŠARDA ŽOĻEDZIEVSKA MEISTARKLASES SASKOFONA SPĒLĒ

No 12. līdz 14. maijam, sākot no pulksten 14.30, notiks Rišarda Žoļedzievska (Ryszard Zoledziewski) tiešsaistes meistarklases saksofona spēlē un koncerts. Meistarklase notiks poļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

12. maijā meistarklašu vadītājs strādās ar PIKC LMMDV bērnu skolas audzēkņiem.
13. maijā meistarklašu vadītājs demonstrēs, kā notiek nodarbības ar audzēkņiem Vroclavas Karola Lipinska Mūzikas akadēmijā.
14. maijā meistarklašu vadītājs atskaņos koncertu (ieraksts), un pēc tam sekos diskusiju sadaļa, kurā katrs varēs izteikt savu viedokli, uzdot jautājumus meistarklašu vadītājam un piedalīties pieredzes apmaiņā par meistarklasēs un koncertā dzirdēto un redzēto.

Rišards Žoļedzievskis ir saksofonists, pedagogs, aranžētājs un komponists. Viņš studējis saksofona spēli pie profesora Kristiana Relingera (Christian Roellinger) Bernes Mūzikas un teātra konservatorijā Šveicē, kā arī ieguvis muzikālās mākslas doktora grādu Karola Lipinska Vroclavas Mūzikas akadēmijā, pabeidzis izglītības un kultūras iestāžu vadības maģistrantūru. Savas saksofona spēles prasmes viņš attīstījis pie tādiem izciliem saksofonistiem kā Džons Edvards Kellijs (ASV), Īvans Rots un Markuss Veiss (Šveice). Viņš arī piedalījies džeza meistarklasē Džerija Bergonzi (ASV) vadībā un studējis mūsdienu mūziku, tās mākslu un komponēšanas tehniku pie Anrī Puseurs (Beļģija) un Ursa Pītera Šneidera (Šveice).

Laikā no 2012. līdz 2016. gadam viņš bija Vroclavas Mūzikas akadēmijas Instrumentālās nodaļas dekāna vietnieks, savukārt šobrīd vada saksofonu klasi un no 2017. gada ir pūšaminstrumentu, sitaminstrumentu un akordeona spēles nodaļas vadītājs. Kā solists bieži sadarbojas ar daudziem Eiropas orķestriem, uzstājoties ne tikai prestižajās filharmonijās un koncertzālēs Polijā, bet Beļģijā, Kazahstānā, Kanādā, Latvijā, Austrijā un citviet.

Meistarklase notiks Zoom platformā. Hipersaite un dienas plāns tiks nosūtīs pēc pieteikuma saņemšanas un tā apstrādes. Dalībnieku skaits meistarklasē ir ierobežots.

Pieteikuma anketa: Google forms
Pieteikšanās meistarklasei līdz 11. maijam pulksten 12.00
Pēc pieteikuma apstrādes, saņemsiet dienas plānu un piekļuves saiti tiešsaistes meistarklasei pieteikumā norādītajā e-pastā. Pieteikumi tiks apstrādāti pēc 11. maija.

Piedaloties meistarklasēs, pedagogiem tiks izsniegtas apliecības par profesionālo pilnveidi.

Jautājumu gadījumā sazināties ar mūzikas izglītības programmu metodiķi Kristīni Varažinsku
(e-pasts: kristine.varazinska@lmmdv.edu.lv)

Meistarklase tiek organizēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.


VKKF-logo