XI Latvijas zēnu koru salidojums

26. maija naktī MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu koris devās pāri teju visai Latvijai, lai piedalītos XI Latvijas zēnu koru salidojumā Puikas! Dziedāsim! Cēsīs. Lai gan mūsu korim mērojamais attālums, salīdzinot ar visiem citiem svētku dalībniekiem, bija visgarākais, tomēr puikas braši izturēja gan pārbraucienu, gan arī intensīvo salidojuma dienas kārtību.

Jau no paša rīta zēnu kori no visas Latvijas pulcējās Cēsu Pils parka estrādē, kur noritēja nopietns mēģinājumu process Jāņa Erenštreita, Mārtiņa Klišāna, Ginta Ceplenieka, Arvīda Platpera u.c. Latvijas spožāko kora diriģentu vadībā. Īpašs prieks, ka salidojuma virsdiriģentu vidū bija arī mūsu zēnu kora "sirds" – Ilze Balode, kura ar kopkori iestudēja Imanta Kalniņa dziesmu "Zilais putniņš". Zēnu korim salidojumā bija iespēja uzstāties kopā ar Zemessardzes orķestra instrumentālo grupu, dziedātāju Renāru Kauperu, komponistu Uldi Marhileviču un citiem brīnišķīgiem mūziķiem.

Dienas vidū Cēsis piepludināja neskaitāmas zēnu koru grupas, kuras devās krustu šķērsu pa pilsētas ielām, lai piedalītos interaktīvā spēlē "Uzmini Cēsis". Lai spēli godam paveiktu, šoreiz būtiskas bija mūsu kora vecāko dalībnieku digitālās prasmes. Svētku dienas kulminācijā zēnu koru gājiens cauri pilsētai uz parka estrādi un svētku koncerts. Viennozīmīgi lielākais gandarījums par svētku koncerta izskaņu, kad par sniegumu salidojuma koru skatē Ventspilī mūsu zēnu koris vairāku desmitu koru konkurencē saņēma godpilno titulu Labākais zēnu koris 2023.