Ziemassvētkiem veltītas animētas dizaina projekcijas pilsētvidē

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) pagalmā un uz ēku fasādēm Alejas ielā 18 ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu būs apskatāmas Ziemassvētkiem veltītas animētas dizaina darbu projekcijas. Tās ikvienu garāmgājēju priecēs no ceturtdienas, 10. decembra, līdz 31. janvārim laika posmā no pulksten 16.50 līdz 23.00.

LMMDV turpina atdzīvināt pilsētvidi un nodrošināt kvalitatīvu mākslas un dizaina procesu pieejamību plašākai sabiedrībai arī ārkārtējā stāvokļa laikā. Projekcijas skolas pagalmā būs apskatāmas diennakts tumšajā laikā, lai tās būtu pieejamas ikvienam interesentam arī ierobežojošajos apstākļos. To mērķis ir aicināt ikvienu sagaidīt Ziemassvētkus savās ģimenē arī esošajos apstākļos, kā arī pievērst uzmanību dizaina nozīmei, kā kultūrizglītībā, tā svētku noskaņās.

Vizualizācijas veidotas uz vairākām plaknēm gan uz ēku fasādēm, gan uz zāliena un celiņiem. Plaknes savstarpēji vizuāli mijiedarbojas, ko papildina atbilstoši skaņas efekti, kas dzirdami skolas pagalmā. Vizualizācijas vēsta par svētku gaidīšanu un gatavošanos tiem, kā to ierasti darām katru gadu. Ziemassvētku tematika, eglīte, gurkstošs sniegs, soļi kupenās, eglītes čaboņa kalpo kā metafora, kas mudina nepārstāt sapņot, turpināt izkopt un veidot jaunas tradīcijas, stiprināt savstarpējās attiecības un saiknes arī ierobežojošo apstākļu ietekmē.

Ikviens interesents aicināts, dodoties pastaigās vai ikdienas gaitās, aplūkot projekcijas, kurās kāds nezināmais tēls dodas pēc savas eglītes – pēc tās īstās un vienīgās. Rūpīgi meklē, brienot dziļā sniegā, apskatot, smaržojot, ieklausoties atrod un izvēlas to īsto, to vienīgo, ko vest uz savām mājām.

PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola vēl gaišus un mierpilnus Ziemassvētkus!