Džeza mūzikas vakars "Jam Session" ar Polu Rustčku

Otrdien, 4. februārī, koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā Civita Nova no pulksten 19.30 notiks iecienītais mūzikas pasākums "Jam Session". Šoreiz pasākuma īpašais viesis būs Polijā dzīvojošais basģitārists, komponists un producents Pols Rustčka.

Pols Rustčka savu muzikālo karjeru sācis kā pianists, bet pēc iepazīšanās ar grupu "Weather Report" pievērsās elektriskās ģitāras spēlei. 2005. gadā uzvarēja Vācijas Nacionālajā jaunatnes džeza konkursā. Basģitāra spēli mūziķis mācījies Amsterdamas konservatorijā.

P.Rustčka ir dibinājis starptautisku džeza grupu "The Brag Pack", kur muzicē kopā ar pianistu Šri Hanuraga, saksofonistu Danielu Mesteru, sitaminstrumentālistu Andri Buiķi un dziedātāju Kingu Prusu. Mākslinieks ir koncertējis tādos lielākajos džeza festivālos, kā "ASEAN Jazz Festival", "Rīgas Ritmi", "Bimhuis", "Birdland", "Hanza Jazz Festival", "Jazzblag Festival", "Jazz in the Ruins" un citos.

Dzīvojot Polijā, mūziķis uzstājies kopā ar daudziem māksliniekiem, kā, piemēram, Kristīnu Stanko (Krystyna Stanko), Mečislavu Ščezņaku (Mieczyslaw Szczesniak), Slaveku Unjatovski (Slawek Uniatowski), Dīru Sugandi (Dira Sugandi), Ireku Voicaku (Irek Wojtczak), Gabu Kulku (Gaba Kulka), Natāliju Grošjaku (Natalia Grosiak), Dominiku Bukovski (Dominik Bukowski), Cēzaru Pačoreku (Cezary Paciorek), Cēzaru Konrādu (Cezary Konrad), Polijas Filharmonijas kamerorķestri un Polijas Radio simfonisko orķestri.

"Jam Session" sākums pulksten 19.30 ar LMMDV audzēkņu un skolotāju improvizāciju daļu. Savukārt no pulksten 20.00 līdz 21.00 notiks džeza mūzikas koncerts ar viesmākslinieku Polu Rustčku, Ati Andersonu (taustiņinstrumenti) un Andri Buiķi (sitaminstrumenti).

Muzikālo pasākumu "Jam Session" organizē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, to atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde. Pasākumā ieeja ir bez maksas.