Topošo mūziķu panākumi starptautiskos konkursos

LMMDV audzēkņi – klavieru trio Poļina Iļasova, Aleksandrs Streļcovs un Sergejs Zaharjins, kā arī klavieru duets Dārta Lībeka un Melānija Trankale izcīnīja pirmās vietas divās dažādās vecuma grupās desmitajā Noras Novikas Starptautiskajā mazās kamermūzikas konkursā (pedagoģe Tatjana Volinska). Savukārt stīgu ansamblis "Amber Strings" uzvarēja vairākos starptautiskos konkursos un gatavo jaunu koncertprogrammu (vadītāja Beata Zariņa-Blaščinska).

Noras Novikas Starptautiskajā mazās kamermūzikas konkursā uzstājās 26 ansambļi. Konkursa dalībniekus vērtēja žūrija gan no Latvijas, gan ārvalstīm (tiešsaistē).

Žūrijas komisijas priekšsēdētājs bija mākslas zinātņu doktors Dr. art. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, pianists, klavieru duetu mākslinieks un muzikologs Raffijs Haradžanjans (Latvija), pianists, kameransambļa mākslinieks, Velsas Karaliskās koledžas (Kardifa) pedagogs, S.Rahmaņinova Tambovas mūzikas akadēmijas goda profesors Džeimss Kerbijs (Apvienotā Karaliste), Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, Pārdaugavas Mūzikas skolas pedagogs, fagotists-solists, Starptautisko konkursu laureāts, orķestra solists un mākslinieks, kamerizpildītājs Andris Arnicāns (Latvija), kā arī komponists un pianists Māris Lasmanis (Latvija).

Pēc konkursa noslēguma topošo pianistu skaņdarbi tika nosūtīti konkursam "Talents of Europa", kas norisinās Spānijā. Liepājnieki izcīnīja iespēju turpināt konkursu arī otrajā kārtā, taču gala vērtējums būs zināms decembra otrajā pusē.

Savukārt 2020. gada vasara un 2020./2021. mācību gada I semestris LMMDV stīgu ansamblim "Amber Strings" bija notikumiem bagāts – starptautiskos konkursos izcīnītas godalgotas vietas. Augusta beigās saņemta ziņa, ka "Amber Strings" ieguvis I vietu Eiropas akadēmiskās mūzikas interpretu asociācijas rīkotajā V starptautiskajā konkursā "ODIN international music competition". Žūrijā strādāja Benjamins Friths (Benjamin Frith) no Lielbritānijas, Henriks Brendstrups (Henrik Brendstrup) no Dānijas un Džinevra Petruči (Ginevra Petrucci) no Itālijas.

Jau oktobrī saņemts Izcilības sertifikāts no konkursa "Music e-Contest" un uzaicinājums piedalīties 2. kārtā. Pirms nedēļas no konkursa organizatoriem saņemta informācija, ka 2. kārtā ansamblis "Amber Strings" saņēmis Zelta medaļu un diplomu. Balvas vēl ceļā no Honkongas. Konkursā pavisam piedalījās 1484 dalībnieki no ļoti daudzām valstīm.

Novembra beigās ansamblis bija aicināts doties uz Maskavu, lai piedalītos prestižā festivālā – V. Spivakova fonda rīkotajā XVII starptautiskajā festivālā "Maskava sagaida draugus". Šogad festivāls klātienē ārzemju viesiem bija slēgts, tomēr tiešsaistē koncerti norisinājās. 29. novembrī koncerts ar "Amber Strings" dalību tika translēts Maskavas televīzijas kultūras kanālā un fonda YouTube kanālā. No V. Spivakova fonda saņemts uzaicinājums tālākai sadarbībai ar cerību, ka situācija pasaulē uzlabosies un kolektīvam būs iespējams doties uz Krieviju, lai piedalītos citā fonda rīkotajā projektā 2021. gada maijā. Tāpat netiek atmesta cerība izmantot saņemto ceļazīmi uz "World Championships of Performing Arts" Losandželosā ASV.

Ansamblī "Amber Strings" kopā muzicē 12 LMMDV 1.–3. kursa un 8.–9. klases audzēkņi, lielākā daļa no viņiem kopā muzicē jau septiņus gadus. Kolektīvs regulāri koncertē Latvijā, ir koncertējis arī Vācijā un Krievijā.

"Amber Strings" ir vairāku starptautisku konkursu laureāts: "Giovanni virtuosi" (Lietuva) - Grand Prix, "Rising Stars" (Rīga, Latvija) - I vieta, "Pēterburgas pavasaris" (Pēterburga, Krievija) - I vieta, "Talented Kids" (Baltkrievija) - Grand Prix un I vieta, "Digi-Form-Art" (Polija) – Grand Prix.

Saistībā ar Grand Prix konkursā "Digi-Form-Art", konkursa organizatori vēlējās intervēt skolotāju un ansambļa dalībniekus – plašs apraksts par Liepāju, skolu un ansambli un intervija "Beata Zariņa-Blaščinska, zespol "Amber strings" – osobinošci Karawany Kultury. Kim oni sa?" publicēta poļu interneta lapā ikamien.pl.