Jam Session kopā ar Nefu Irizarī

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) otrdien, 29. septembrī, pulksten 19.30 Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" 2. stāva vestibilā aicina uz kārtējo Jam Session. Šoreiz īpašais viesis būs puertorikāņu džeza ģitārists Nefs Irizarī (Neff Irizarry).

Iepriekš tika ziņots, ka 29. septembrī Jam Session notiks kopā ar Beļģijā dzīvojošu džeza ģitāristu Aleksu Vansalenu. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju pasaulē un noteiktajiem ierobežojumiem par ieceļošanu Latvijā no valstīm, kuru saslimstības rādītāji ar Covid-19 pārsniedz kumulatīvo rādītāju 16, viesmākslinieks Latvijā nevar ierasties.

Džeza ģitārists Nefs Irizarī ir ļoti talantīgs mūziķis, kas specializējas latīņu un mūsdienu džezā. Mūziķis ir absolvējis Bērklijas Mūzikas koledžu un šobrīd ir pieprasīts pedagogs ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi Popmūzikas un Džeza konservatorijā Somijā, Dānijas Karaliskā Mūzikas skolā Olborgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un citur.

Mūziķis ir uzstājies kopā ar tādiem māksliniekiem kā Ediju Hendersonu (Eddie Henderson), Loniju Listonu Smitu (Lonnie Liston Smith), Džimiju Haslipu (Jimmy Haslip) no grupas "Yellowjackets", Viktoru Mendozu (Victor Mendoza), Sīmu Bleiku (Seamus Blake), Deniss Pashkevich, Martinu Fabriciusu (Mart Fabricius), Braienu Melvinu (Brian Melvin) un citiem māksliniekiem. Savas muzikālās karjeras laikā ir kļuvis par trīs uzņēmumu – "Vovox Cables", "Curt Mangan Strings" un "Reflector Audio" oficiālo mākslinieku.

Ievērojot visus drošības pasākumus vīrusa COVID 19 izplatības laikā, koncertu klātienē varēs apmeklēt 70 viesi. Ieeja pasākumā būs ar bezmaksas ielūgumiem, kuri būs pieejami koncertzāles "Lielais dzintars" info centrā no 22. septembra.

Mūzikas vakara Jam Session sākumā būs koncerts, kurā spēlēs viesmākslinieks Nefs Irizarī kopā ar pavadošo ritma grupu (LMMDV skolotājiem) – Denisu Paškeviču (saksofons), Rustamu Bagirovu (akordeons), Andri Buiķi (bungas) un Mārtiņu Zālīti (bass). Savukārt no pulksten 20.30 notiks LMMDV džeza nodaļas audzēkņu brīvā improvizāciju daļa.

Jam Session mūzikas vakara koncepts veidots kā džeza mūzikas, improvizācijas pasākums brīvā, nepiespiestā atmosfērā. Pirmajā daļā uzaicinātais viesmākslinieks ar LMMDV mūzikas pedagogiem uzstājās ar koncerta programmu, izpildot oriģinālkompozīcijas vai populāro džeza mūziku oriģinālā aranžējumā. Otrajā daļā – jebkurš students, mūziķis, var pievienoties muzicēt kopā uz skatuves džeza un pop stilā. Muzikālo vakaru apmeklētājiem Jam Session laikā ir iespēja labāk iepazīt džeza mūziku, izglītoties šajā jomā un iepazīt Latvijā un Eiropā pazīstamus māksliniekus.

Pasākumu organizē LMMDV, to atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un koncertzāle "Lielais dzintars".

  Lielais dzintars logo