topošie mūziķi veiksmīgi turpina startēt konkursos

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas mūzikas izglītības programmu audzēkņi attālināti turpina piedalīties starptautiskos konkursos un izcīna godalgotas vietas.

LMMDV audzēkņi šo gadu iesākuši ar veiksmīgu dalību konkursos – janvārī Estere Zāģere (3. klase) piedalījās IV Jauno izpildītāju starptautiskajā konkursā "Ziemas Pasaka", kas norisinājās Jūrmalā un izcīnīja 1. vietas diplomu un kausu, savukārt XXXI Starptautiskajā konkursā "Austrumu pasaka", kas norisinājās Tatarstānas Republikā, Estere saņēma 1. pakāpes laureāta diplomu.

Janvāra noslēgumā vokālajā konkursā "Golden voices" (Bulgārija) audzēkne Amanda Andriekus izcīnīja Sudraba diplomu un rekomendāciju piedalīties Eiropas folkloras konkursā "Euro Folk".

Savukārt februārī Rīgā norisinājās konkurss "International dance&vocal online competition "Terpsihora"" un topošā mūziķe Estere Zāģere izcīnīja 1. vietas diplomu, medaļu un kausu.

Pērn decembrī norisinājās III Starptautiskais klasiskās mūzikas konkurss "Astana Classic" Nursultanā (Kazahstāna), kas veltīts P.Čaikovska 180. gadadienai. LMMDV audzēkne Amanda Andriekus (2. klase), Sofija Poņemecka (3. klase) un Alise Anženko (7. klase) akadēmiskās dziedāšanas kategorijā ieguva I pakāpes laureātu diplomus. Savukārt konkursā "Gaismas dziesmas Kandavā" Estere izcīnīja atzinību un titulu "Ziemassvētku sapņainākā dziedātāja", bet konkursā "International art competition "Road to dream"", kas norisinājās Baltkrievijā, Estere ieguva 2. pakāpes laureāta diplomu.

Arī iepriekšējā gada novembrī Latvijas bērnu un jauniešu solistu un popgrupu festivālā – konkursā "Popfest Jūrmala XI", kas norisinājās Jūrmalā, Estere Zāģere izcīnīja I pakāpes laureāta diplomu un žūrijas pārstāvja Markus Rivas simpātijas balvu, savukārt III Starptautiskajā konkursā "Nominācija 2020", kas norisinājās Rīgā, Estere ieguva 2. vietas diplomu un kausu. Oktobrī Estere Zāģere izcīnīja I pakāpes laureāta diplomu un kausu konkursā "International Dance&Vocal online competition L.I.R.A.", kas norisinājās Rīgā. Papildus tam, VI Starptautiska konkursā-festivālā "Ziemassvētku zvaigznes", kas notika Kazahstānā, Estere Zāģere ieguva 1. pakāpes laureāta diplomu.

Ikviens LMMDV darbinieks šobrīd ļoti augstu novērtē audzēkņu vecāku pozitīvos un uzmundrinošos vārdus, piemēram, Esteres mamma Krīstīne Zāģere skolai velta šādus vārdus: "Šajā satrauktajā un neziņas pilnajā laikā mūzika mums ir nepieciešama garīgā spēka uzturēšanai. Mūzikas un dziedāšanas apguvē saskatu vairākus attālinātās mācīšanas plusus. Ir pietiekams laika resurss patstāvīgam darbam, iegūto prasmju un zināšanu pilnveidei un radošai attīstībai. Gribu uzteikt Esteres pedagogu Eviju Golubu, sadarbība notiek veiksmīgi, vienmēr pieejams atbalsts un atgriezeniskā saite, kas ir ļoti svarīgi! Jā, arī šāda attālinātās mācīšanās pieredze ir sava veida pieredze, virzībai tālāk. Jebkuram šajā grūtajā laikā nepieciešamas pozitīvas emocijas, kuras var iegūt attālināti, radoši darbojoties un gūstot panākumus".

Skolotāja Evija Goluba