LMMDV Metāla dizaina modulārās programmas iespējas radošiem jauniešiem
Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola 2021./2022. mācību gadā Izglītības programmas "Metāla izstrādājumu dizains" ietvaros piedāvās divus modulārās izglītības virzienus – "Produktu dizains" un "Modes aksesuāru dizains". Tas palīdzēs jauniešiem specializēties konkrētā produktu dizaina nozarē ar radošu trakumu un brīvās domas lidojumu.
Sākot no 2021./2022. m.g. PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" piedāvās jaunu un laikmetīgu profesionālo modulāro izglītību, kas ir veidota ciešā un elastīgā sasaistē ar aktuālajām darba tirgus prasībām radošajās industrijās.
"Priekšmets un interjera elementi, smalks rotu dizains un tērpa aksesuāri, mūsdienu tehnoloģijas līdzās tradicionālajām tehnikām, metāla apvienošana ar citiem materiāliem raksturo Metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmas attīstības un specializācijas virzienus nākamajā mācību gadā," uzsver programmas vadītājs Andris Garokalns.
Izglītības programmas ietvaros būs iespēja specializēties divās jomās, kas nodrošinās iespēju apgūt rotu dizaina izstrādes principus un rast izpratni metāla dizainu apjomīgākos izstrādājumos. Jau šobrīd izglītības programma piedāvā apgūt dažādus dizaina izstrādes principus. Rotu un metāla dizaina izstrādē tiek izmantotas ne tikai tradicionālas metodes un tehnikas, bet arī mūsdienīgā trīs dimensiju modelēšana un drukāšana. Dažādu projektu realizācijai studentiem dota iespēja izmantot un apgūt iemaņas darbā ar CNC frēzi un lāzera gravēšanas un griešanas iekārtām.
"Modes aksesuārs ir ļoti svarīgs elements modes nozarē. Tas vienmēr tāds ir bijis! Ir svarīgi mūsdienās skatīties daudz plašāk un meklēt dažādas iespējas realizēt savu darbu dažādos materiālos, materiālu savienojumos un pielietot inovatīvas tehnoloģijas," papildina struktūrvienības vadītāja radošajā darbā Mākslas izglītības programmām Iveta Heinacka.
Paralēli tehniskajām iemaņām, audzēkņiem tiek nodrošināts ieskats ekodizaina un ekotehnoloģiju pielietojumam un nozīmei mūsdienās, to integrācijai dizaina izstrādē. Savukārt studiju laikā Erasmus+ programmas ietvaros tiek dotas iespējas sadarboties un piedalīties starptautiskās praksēs dažādās juvelieru skolās Eiropā.
LMMDV Izglītības programmas "Metāla izstrādājumu dizains" jau no 2000. gada darbojas kā oficiāla partnerskola Eiropas Liceju Parlamenta (P.L.E.) organizācijā, kura apvieno profesionālās mācību iestādes Eiropā, kuras realizē izglītības programmas juveliermākslā, līdz ar to jauniešiem ir lieliskas sadarbības un prakses iespējas ar šīm Eiropas skolām – Francijā, Beļģijā, Itālijā, Portugālē, Spānijā un Grieķijā, kā arī dalība ikgadējā P.L.E. rīkotajā starptautiskajā juveliermākslas konkursā, kurā skolas jaunieši guvuši augstus rezultātus.
Vīrusa Covid-19 laikā tiek realizēts Erasmus+ projekts ar nosaukumu "Alķīmija", kurā katras skolas jaunieši mācību procesā realizēja dažādas rotas. Tās šobrīd jau ir nosūtītas uz Beļģiju kopīgai ceļojošai darbu izstādei, kas ceļos arī uz Franciju, Itāliju, Spāniju, Portugāli un Latviju.
"Skolas absolventiem paveras plašs darba lauks – iespēja veidot savu uzņēmumu, piedalīties projektu vadīšanā kādā no produkta dizaina jomas ražošanas uzņēmumiem. Var arī strādāt un sevi radoši realizēt, individuāli darbojoties rotu dizaina vai metālmākslas jomā. Absolventiem ir visas iespējas tālākajām studijām kādā no dizaina un mākslas augstskolām," stāsta programmas vadītājs Andris Garokalns.
Šis ir īstais laiks, lai mācītos dizainu. Šis laiks ir kā jauns pavērsiens, lai sāktu lietas darīt citādāk.
Nāc un atklāj savas radošās spējas, izbaudi sajūtas, kad tiek realizētas idejas un izmanto visas skolas piedāvātās iespējas.