LMMDV Kora klases audzēknes piedalās meistarklasē

29. aprīlī Mežaparka estrādes Kokaru zālē notika Rīgas Doma kora skolas organizētas profesionālās pilnveides meistarklases "Laudamus" diriģentiem un mūzikas pedagogiem. Kopā ar saviem pedagogiem meistarklasēs tika aicinātas piedalīties arī Latvijas mūzikas skolu kora klašu audzēknes. Liepāju skolotājas Evijas Golubas pavadībā pārstāvēja mūsu skolas 6. kora klases audzēknes Tāle Koliņa un Virsavija Ungeite.

Meistarklašu mākslinieciskā vadītāja ir Rīgas Doma meiteņu kora "Tiara" diriģente Aira Birziņa.

Simboliski meistarklašu norises vieta bija izraudzīta Mežaparka estrāde, kur šobrīd top jaunā Dziesmu svētku vēstures ekspozīcija un nesen atklāta kormūzikas dižgaru – brāļu Kokaru – vārdā nosauktā koncertzāle.

Uzmanības centrā bija meiteņu kora skaistā un bagātā skaņa, kas pasaulē tiek īpaši augstu vērtēta. Notika arī lekcijas un nodarbības atzītu profesionāļu vadībā. Meistarklases vadīja Aira Birziņa, režisors un aktieris Varis Klausītājs, horeogrāfs un dejotājs Rolands Meržejevskis, diriģents Jānis Erenštreits, pieaicinātie lektori un vokālie pedagogi, bet pusdienu pārtraukuma laikā meitenes devās ekskursijā pa Mežaparka estrādes teritoriju arhitekta Austra Mailīša pavadībā.

Dalībniecēm – Latvijas mūzikas skolu kora klašu audzēknēm – bija iespēja muzicēt kopā ar Rīgas Doma meiteņu kori "Tiara", izpildot A.Kalēja un V.A.Mocarta kora mūziku. Meitenes ļoti atzinīgi vērtē dalību meistarklasē. Tā bijusi iespēja pamainīt vidi, satikt jaunus cilvēkus un redzēt, kā norit kora mēģinājumi citos koros.

"Sapratu, ka ikdienā ir daudz vairāk jākustas, jātrenē balss, jo tādā veidā var gan vingrināt plaušas, gan panākt kvalitatīvākas vokālās skaņas veidošanos. Ļoti patika arī teātra improvizācijas nodarbība, kas palīdzēja iepazīties ar citiem dalībniekiem un atvērties, kas ir sevišķi grūti pēc ilgstošās mājsēdes, kad nebija iespējas klātienē satikt ne skolotājus, ne klases biedrus. Būtu labi, ja arī mūsu skolā būtu tādas stundas, kur bērniem mācītu, kā uzvesties un kustēties uz skatuves, kā izteikt savas emocijas. Kopīgais kora mēģinājums arī bija ieguvums, jo dzirdējām blakus stāvošo meiteņu stabilās balsis ,tāpēc dziedāt sarežģītās dziesmas patiesībā nebija grūti, kā arī redzējām, cik diriģentes prasības ir augstas skaņdarbu sagatavošanas procesā", atzīst Tāle.

Neskatoties uz to, ka meistarklašu rītā nācās celties ļoti agri un dienas gaitā bija daudz nodarbību, intensīva darba, atgriežoties mājās meitenes bija enerģijas pilnas, par ko pašām bija gandarījums. Meitenes secina, ka būtu labi, ja katru gadu tiktu rasta iespēja piedalīties šāda veida meistarklasēs, kas dod jaunus iespaidus, zināšanas, muzicēšanas pieredzi, kas ir ļoti svarīgi kvalitatīva mācību procesa veidošanā un nodrošināšanā topošajiem skatuves māksliniekiem.

Rīgas Doma kora skola kā Latvijas kordziedāšanas tradīciju un Dziesmu svētku sakņu nenogurstoša uzturētāja jau piekto reizi sniedz iespēju pedagogiem no visas Latvijas satikties vienuviet, lai iegūtu jaunu pieredzi, papildinātu zināšanas un smeltos iedvesmu turpmākai darbībai. Meistarklases "Laudamus" tiek rīkotas kopš 2017. gada, un katru gadu to kodols un radošā laboratorija ir kāds no Rīgas Doma kora skolas koriem