MĀRTIŅA KLIŠĀNA MEISTARKLASE

Ceturtdien, 3. jūnijā, no pulksten 11.00 notiks meistarklase diriģēšanā, kuru vadīs diriģents Mārtiņš Klišāns.

Mārtiņš Klišāns pirmo profesionālo muzikālo izglītību ieguvis, dziedot Emīla Dārziņa zēnu korī un beidzot kordiriģēšanas klasi Emīla Dārziņa speciālajā mūzikas vidusskolā. Studijas turpinājis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, pabeidzot kordiriģēšanas klasi pie profesora Imanta Kokara. Studiju laikā kā dziedātājs piedalījies Štutgartes Baha akadēmijas meistarklasēs. 1999. gadā papildinājis zināšanas Prinstonā (ASV) pasaules kordiriģentu konferencē.

2000. gadā Ročesterā, ASV kopā ar Rīgas Doma zēnu kori vadījis bērnu koru diriģentu semināru. Kordiriģēšanas aktivitātes turpina, būdams Cēsu rajona virsdiriģents un strādājot ar Cēsu pilsētas Kultūras centra jaukto kori "Beverīna". Šobrīd Mārtiņš Klišāns ir Rīgas Doma zēnu kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs, un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents kora diriģēšanas katedrā.

Mārtiņš Klišāns bijis IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu svētku virsdiriģents 2005. gadā, savukārt 2008. gadā ievēlēts arī par XXIV Vispārējo latviešu dziesmu svētku virsdiriģentu. 2015. gadā Mārtiņam Klišānam piešķirts valsts augstākais apbalvojums Triju Zvaigžņu ordenis par nopelniem izglītības un kultūras darbā un nozīmīgu ieguldījumu zēnu koru dziedāšanas tradīcijas kopšanā Latvijā.

Meistarklase notiks Zoom platformā. Hipersaite un dienas plāns tiks nosūtīs pēc pieteikuma saņemšanas un tā apstrādes. Dalībnieku skaits meistarklasē ir ierobežots.

Pieteikuma anketa: Google forms
Pieteikšanās meistarklasei līdz 1. jūnija pulksten 15.00

Piedaloties meistarklasēs, pedagogiem tiks izsniegtas apliecības par profesionālo pilnveidi.

Jautājumu gadījumā sazināties ar mūzikas izglītības programmu metodiķi Kristīni Varažinsku
(e-pasts: kristine.varazinska@lmmdv.edu.lv)

Meistarklase tiek organizēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.


VKKF-logo