LMMDV audzēkņi gūst unikālu pieredzi komponistes Lolitas Ritmanis meistarklasēs

Biedrība "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs" sadarbībā ar PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" ir saņēmusi ASV vēstniecības finansiālu atbalstu projekta "Diversity of the US Music Culture: Remote Classes by the Hollywood Composer Lolita Ritmanis" īstenošanai. 28. oktobrī pulksten 18.00 notiks ceturtā un noslēdzošā tiešsaistes meistarklase komponēšanā un filmu mūzikā, kuru vadīs Amerikā dzīvojošā latviešu izcelsmes komponiste Lolita Ritmanis.

Komponēšanas meistarklasē piedalās PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi Timotejs Rozentāls, Annika Lanka, Marks Jonatans Runds, Paula Rebeka Biteniece un Kristaps Vītols-Vītoliņš (2. līdz 4. kurss).

"Prieks, ka PIKC LMMDV jaunajiem, radošajiem mūziķiem ir iespēja piedalīties šajās vērtīgajās meistarklasēs. Jaunieši šīs nedēļas ir strādājuši ar lielu aizrautību, sākot iet ceļu, pa kuru nekad vēl nav gājuši. Vērojot radošo procesu Lolitas vadībā, redzams, ka viņa ir ne tikai talantīga komponiste, bet arī lieliska, iedvesmojoša pedagoģe kompozīcijā un producēšanā," stāsta LMMDV Struktūrvienības vadītājs radošajā darbā Mūzikas izglītības programmām Jānis Strazds.

Noslēdzošajā meistarklasē ikvienam interesentam būs iespēja ieskatīties, kā PIKC LMMDV topošajiem mūziķiem ir veicies meistarklasēs. Aizvadītajās meistarklasēs audzēkņi komponēja skaņu celiņu dažādiem Lolitas Ritmanis izvēlētiem video. Daļu no komponētā materiāla meistarklašu dalībniekiem būs iespēja noklausīties.

Meistarklase notiks Zoom platformā. Pēc pieteikuma apstrādes interesenti saņems piekļuves saiti meistarklasei pieteikumā norādītajā e-pastā. Piedaloties meistarklasē, pedagogiem tiks izsniegtas apliecības par profesionālo pilnveidi. Dalībnieku skaits meistarklasē ir ierobežots.

Pieteikuma anketa: Google forms
Pieteikšanās meistarklasei līdz 26. oktobrim pulksten 14.00

Jautājumu gadījumā sazināties ar projekta vadītāju Aneti Verbicku
(e-pasts: anete.verbicka@lmmdv.edu.lv)

Projekta ietvaros ir notikušas jau trīs tiešsaistes meistarklases, kurās dalībnieki tika iepazīstināti ar ASV mūzikas kultūras daudzveidību akadēmiskajā un filmu mūzikā. Lolita Ritmanis iepazīstināja meistarklašu dalībniekus ar savu pieredzi ceļā uz mūzikas izglītību un muzikālo karjeru ASV.

Lolita Ritmanis stāstīja, kā tiek veidota, komponēta, producēta un ierakstīta mūzika – skaņu celiņi Holivudas filmām un TV šoviem, kā arī dalījās pieredzē par akadēmiskās mūzikas jomu. Meistarklasē komponiste dalījās ar audio un video piemēriem, praktisku informāciju un atbildēja uz jautājumiem par šo ļoti specifisko jomu.

Lolita Ritmanis (1962) ir latviešu izcelsmes ASV komponiste. Viņa ir tikusi nominēta prestižajai "EMMY" balvai desmit reižu, un to ieguvusi 2002. gadā par mūziku animācijas seriālam "Batman Beyond". 2019. gadā Ritmanis komponēja mūziku filmai "Dvēseļu putenis" (režisors Dzintars Dreibergs), par to viņa 2020. gada 18. februārī saņēma "Zelta mikrofona" balvu kategorijā "Labākais instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums". 2020. gadā komponistei par šo darbu tika piešķirta balva "Lielais Kristaps". Filmas mūzikas ierakstā piedalījās Valsts akadēmiskais koris "Latvija" (diriģents Māris Sirmais) un speciāli ierakstam izveidots simfoniskais orķestris. Līdz šim "Dvēseļu puteni" noskatījušies vairāk kā 250 000 skatītāju. Šī filma ar Lolitas Ritmanis mūziku nokļuva arī "Oskara" balvas īsajā sarakstā.

"Šis projekts ir tapis ar ASV vēstniecības atbalstu. Tajā paustie viedokļi un secinājumi vai ieteikumi var neatspoguļot Valsts departamenta oficiālo nostāju."