LMMDV pasniedzējas kompozīcija triumfē Barselonā

Latviešu komponiste, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas skolotāja Laura Gustovska gūst panākumus pasaules mūzikas arēnā – viņas skaņdarbs saņēmis godalgu un pirmatskaņots leģendārajā Kataloņu mūzikas pilī, Barselonā, vienā no pasaules skaistākajām koncertzālēm, kur tika apbalvoti starptautiskā kormūzikas kompozīciju konkursa "Orfeó Català" laureāti.

L.Gustovskas kompozīciju CXLVI ar Šekspīra soneta vārdiem starptautiskā žūrija atzina par labāko skaņdarbu viendabīgo koru kategorijā, un to pirmatskaņoja Katalonijas koru asociācijas sieviešu koris "Voxalba".

Konkursa žūrijā darbojās Katalonijas koru asociācijas "Orfeó Català" diriģenti un atzīti kataloņu komponisti, bet žūrijas priekšsēdētājs, britu kordiriģents Saimons Halzijs, ir viens no pasaules vadošajiem kormūzikas speciālistiem, kurš vadījis gan Berlīnes Radio kori, gan Londonas un Berlīnes filharmoniju jauniešu korus, un šobrīd darbojas kā Katalonijas koru asociācijas mākslinieciskais vadītājs.

L.Gustovska ir latviešu jaunās paaudzes komponiste, kuras muzikālais rokraksts veidojies gan Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas klasē profesores Selgas Mences paspārnē, gan arī, līdzdarbojoties Latvijas un starptautiskos kompozīcijas meistarkursos un konkursos. Komponistes skaņdarbus ir novērtējuši un atskaņojuši atzīti mūzikas profesionāļi, tostarp orķestris "Sinfonia Concertante", pūtēju orķestris Rīga, Gunta Gelgote, Inga Šļubovska-Kancēviča, Agnese Egliņa, Ligita Sneibe un citi.

Teksts un foto: liepajniekiem.lv