JAM SESSION AR KRISTAPU VANADZIŅU

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola otrdien, 10. novembrī pulksten 19.30 Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" 2. stāva galerijā aicina uz kārtējo džeza mūzikas improvizācijas vakaru Jam Session. Šoreiz īpašais viesis būs latviešu džeza pianists Kristaps Vanadziņš.

Kristaps Vanadziņš ir viens no spožākajiem džeza pianistiem, kura vadītā trio mūzikā saplūduši vairāki žanri, un kompozīcijās saklausāmi neparasti harmoniski risinājumi un radošas novitātes. Viens no trio žanra atdzīvinātājiem Latvijas džeza mūzikas nozarē. Vanadziņa trio saknes jau meklējamas 2008. gadā, kad pēc piedalīšanās un Grand Prix iegūšanas džeza mākslinieku konkursā "Sony Jazz Stage", viņš nodibina pirmo trio ar nosaukumu "The New Trio". Pēdējais trio sastāvs, kas arī darbojās pašreiz – džeza mūzikas pazinēji: pianists Kristaps Vanadziņš, basists Jānis Rubiks un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds.

Trio uzstājies dažādos festivālos un koncertos gan Latvijā, gan ārpus tās. 2009. gadā ierakstīts albums "The New Trio", kas aizceļojis arī uz Zviedrijas mūzikas veikalu plauktiem. Savukārt 2012. gadā klajā nācis arī otrais albums ar nosaukumu "Himalaji".

Kristaps teju 10 gadu garumā līdzdarbojies muzikālajā un dejas ikgadējā koncertšova "Cabaret" sagatavošanas procesos. Darbojies arī kā mūziķis un producents vairākos ierakstos, kā arī 2020. gadā producējis divu lielisku ierakstu izdošanu – Jolantas Gulbes-Paškevičas "Gaisma krīt" un Ievas Kerēvicas albuma "Centerwise". 2021. gada pavasarī mūzikas izdevniecībā "Jersika Records" tiks izdota trio pati jaunāka un svaigākā skaņu plate, kas būs pieejama arī digitālā versijā.

Jam Session mūzikas vakara koncepts veidots kā džeza mūzikas, improvizācijas pasākums brīvā, nepiespiestā atmosfērā. Pirmajā daļā uzstāsies uzaicinātais viesmākslinieks kopā ar LMMDV Populārās un džeza mūzikas izglītības programmas pedagogiem – Denisu Paškeviču (saksofons), Andri Buiķi (bungas) un Mārtiņu Zālīti (bass), izpildot oriģinālkompozīcijas vai populāro džeza mūziku oriģinālā aranžējumā. Otrajā daļā, kurā pievienosies LMMDV Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi, paredzētas brīvās improvizācijas. Muzikālo vakaru apmeklētājiem Jam Session laikā ir iespēja labāk iepazīt džeza mūziku, izglītoties šajā jomā un iepazīt Latvijā un Eiropā pazīstamus māksliniekus.

Ievērojot visus drošības pasākumus vīrusa COVID-19 izplatības laikā, koncertu klātienē varēs klausīties 70 viesi. Ieeja pasākumā ar bezmaksas ielūgumiem, kuri pieejami koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā no 5. novembra.

Muzikālo pasākumu Jam Session organizē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un koncertzāle "Lielais dzintars".