Jauno izpildītāju akadēmiskās mūzikas konkursā galveno balvu saņem LMMDV audzēkne Helēna Eglīte

PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) un diriģentu Atvaru Lakstīgalu atjaunotajā Melngaiļa koncertzālē organizēja jauno izpildītāju akadēmiskās mūzikas konkursa laureātu koncertu. Uzvaras laurus plūca Helēna Eglīte, saņemot 1 000 eiro lielu naudas balvu no koncertzāles “Lielais dzintars” attīstības biedrības.

Pasākuma laikā tika sveikti gan audzēkņi, gan viņu skolotāji un koncertmeistari, kuri pagājušā gada nogalē palīdzēja kvalitatīvi sagatavoties un piedalīties konkursā. Laureātu apbalvošanas koncerts sākotnēji tika plānots jau februārī, taču objektīvu iemeslu dēļ vairākkārtēji tika pārcelts.

"Jauno izpildītāju konkurss un tā noslēguma koncerts izdevās lieliski – LMMDV talantīgie jaunieši bija patiesi priecīgi un pagodināti uzstāties kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, tas noteikti viņiem radīja papildu motivāciju turpināt augt un attīstīties kā mūziķiem. Plānojam šo konkursu rīkot ik gadu un ceram, ka tas ar laiku kļūs par starptautisku, prestižu notikumu, kurā piedalīsies jaunie akadēmiskās mūzikas talanti no tuvām un tālām valstīm," stāsta PIKC LMMDV struktūrvienības vadītājs radošajā darbā Mūzikas izglītības programmām Jānis Strazds.

I pakāpes diplomus saņēma:
• Helēna Eglīte (vijole). Skolotāja Maija Apenīte, koncertmeistare Lina Andrējeva;
• Anete Pupila (čells). Skolotāja Dita Barona, koncertmeistars Normunds Kalniņš;
• Daiga Koroļonoka (flauta). Skolotājs Reinis Lapa, koncertmeistars Edgars Tomševics;
• Matīss Skarēvičs (sitaminstrumenti). Skolotājs Toms Jansons, koncertmeistars Normunds Kalniņš.
II pakāpes diplomus saņēma:
• Terēze Dārta Balode (vijole). Skolotāja Beata Zariņa-Blaščinska, koncertmeistare Lina Andrējeva;
• Ēvalds Miks Kārkliņš (sitaminstrumenti). Skolotājs Toms Jansons, koncertmeistars Normunds Kalniņš.
III pakāpes diplomus saņēma:
• Elizabete Katrīna Elere (vokāls). Skolotāja Ieva Dreimane, koncertmeistars Normunds Kalniņš;
• Dāvids Donis (klarnete). Skolotājs Uldis Locenieks, koncertmeistars Edgars Tomševics;
• Ance Paula Poprocka (vijole). Skolotāja Beata Zariņa-Blaščinska, koncertmeistare Lina Andrējeva.

Skolotāji  – Maija Apenīte, Dita Barona, Reinis Lapa, Toms Jansons, Beata Zariņa-Blaščinska, Ieva Dreimane un Uldis Locenieks saņēma pateicības rakstus par audzēkņu sagatavošanu.

Koncertmeistari  – Normunds Kalniņš, Edgars Tomševics un Lina Andrējeva saņēma atzinības rakstus. Konkursa žūrijas izteica īpašu atzinību koncertmeistarei Linai Andrējevai par augsto profesionalitāti, muzicējot kopā ar audzēkņiem. Konkursu vērtēja žūrija  – Ogres Mūzikas un mākslas skolas direktors un diriģents Atvars Lakstīgala, Liepājas Simfoniskā orķestra valdes loceklis un mūziķis Uldis Lipskis, kā arī PIKC LMMDV struktūrvienības vadītājs radošajā darbā Mūzikas izglītības programmām un komponists Jānis Strazds.

Laureātu koncerts norisinājās Liepājas Simfoniskā orķestra kādreizējā orķestra mājvietā Melngaiļa koncertzālē, kura ir piedzīvojusi vērienīgus modernizācijas darbus. Klātienē koncertu klausījās aptuveni simts klausītāju, savukārt tiešsaistē skolas tīmekļa vietnē www.lmmdv.edu.lv koncerta norisei sekoja līdzi 341 unikālais klausītājs. Koncerta ieraksts un plaša foto galerija ir pieejama skolas mājaslapā internetā.

Zīmīgi, ka 2022. gadā LMMDV struktūrvienības Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola atzīmēs simtgadi un ar dažādiem pasākumiem tiks godināta tās vēsture. E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola ir viena no vecākajām mūzikas izglītības iestādēm Latvijā un joprojām ir kā nozīmīgs kultūras dzīves stūrakmens. Turklāt Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) ir vecākais orķestris Baltijas valstīs. Latvijā tas aizvien ir vienīgais profesionālais orķestris ārpus galvaspilsētas.

Koncerta ieraksts


Foto