17. novembrī no pulksten 11.00 līdz 17.00 notiks Jāņa Porieša meistarklase trompetes spēlē "Elpošanas vingrinājumu nozīme pūšaminstrumentu skaņas veidošanai".

Jānis Porietis sāka apgūt trompetes spēli desmit gadu vecumā. Pirmās prasmes ierādīja Pēteris Kaldre, tālāk mācījās pie Ērika Berzinska un Maijas Lāces, kā arī pie Reijera Dorresteina Holandē un Pasi Pirinena Somijā. 2009. gadā Jānis pabeidza Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru un devās uz ASV, kur pēc trīs ar pusi gadu studijām Kanzasas universitātē pie izcilā trompetista Stīvena Laisringa (Stephan Leisring) ieguva doktora grādu mūzikā.

Studiju laikā aktīvi darbojās fakultātes metāla pūšamo instrumentu kvintetā KBQ – "Kansas Brass Quintet". Gan kā solists, gan kā pirmā trompete muzicēja Universitātes simfoniskajā un pūtēju orķestrī. Ar šiem kolektīviem "Naxos" izdevniecībā ierakstīti trīs diski, kā arī koncertēts Ņujorkas Carnegie Hall koncertzālē, kur par trompetes solo izpelnījās īpašu uzmanību un slavinošu piezīmi no laikraksta "The New York Times". Ar Universitātes trompešu ansambli Jānis piedalījās Baraka Obamas inaugurācijas parādē. Kopumā mūziķis ierakstījis vēl septiņus albumus kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, "Sinfonietta Rīga" (no 2006. līdz 2016. gadam Jānis bija "Sinfonietta Rīga" trompešu grupas koncertmeistars) un citiem kolektīviem.

Par spīti kārdinošiem darba piedāvājumiem Amerikā un Ķīnā, tagad Jānis ir atgriezies Latvijā un šobrīd ir asociētais profesors un metāla pūšaminstrumentu klases vadītājs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pedagoģiskajā darbībā Jānis aktīvi pasniedz meistarklases gan Latvijā, gan ārpus tās.

2015. gadā Jānis kļuva par pirmo metāla instrumenta pūtēju, kurš jebkad ticis nominēts Lielajai Mūzikas balvai kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī". 2021. gadā viņš vēlreiz nominēts šajā pašā kategorijā, taču šoreiz ieguva balvu. Vairāk informācijas www.porietis.com.

Pieteikuma anketa: Google forms
Pieteikšanās meistarklasei līdz 14. novembrim pulksten 14.00.
Meistarklasē piedalās MIKC LMMDV un reģiona audzēkņi (dalības maksa 10 eiro). Vietu skaits ierobežots.
MIKC LMMDV audzēkņiem un pedagogiem dalība meistarklasē ir bez maksas, citiem interesentiem dalības maksa 20 eiro.
Piedaloties meistarklasē, pedagogiem tiks izsniegtas apliecības par profesionālo pilnveidi.
Pēc pieteikuma apstrādes, saņemsiet rēķinu un dienas plānu uz pieteikumā norādīto e-pastu. Pieteikumi tiks apstrādāti 15. novembrī.