Jam Session KOPĀ ar Jonasu Līzenfeldu

Otrdien, 14. novembrī, koncertzāles "Lielais dzintars" 2. stāva publiskajā zonā pulksten 20.00 norisināsies tradicionālais Liepājas džeza mūzikas pasākums – Jam Session. Šajā reizē koncerta īpašais viesis vijolnieks Jonass Līzenfelds (Jonas Liesenfeld).

Jonass Līzenfelds ir vijolnieks un pedagogs no Rietumvācijas, Rūras apgabala. Jonass audzis mūziķu ģimenē un vijoļspēli sācis apgūt trīs gadu vecumā. Viņš vijoli redz un uztver ne tikai kā mūzikas instrumentu, bet arī kā savas dzīves pavadoni.

Agrā jaunībā apgūstot klasisko vijoļspēli, Jonass ātri devās pats savā mūzikas ceļojumā, izpētot dažādus stilus, piemēram, klezmeru un īru folkmūziku.

Ar nodomu apgūt flamenko mūziku, Jonass pieteicās studijām "ArtEZ" Mākslas universitātē, Nīderlandē, kur ne tikai iepazina flamenko, bet ar džeza mūziku. Studiju laikā Jonass iepazinās ar akordeonistu Rustamu Bagirovu, ar kuru spēlēja duetā un šī draudzība turpinās līdz šim brīdim.

Pašlaik Jonass ir pedagogs un pasākumu organizators projektā „Katram bērnam viens instruments" – "JeKits", kur māca 360 audzēkņus. Jonass ir arī mazo orķestru diriģents, kā arī ir atradis ceļu atpakaļ pie akadēmiskās un senās mūzikas.

Jam Session mūzikas vakara koncepts veidots kā džeza mūzikas, improvizācijas pasākums brīvā, nepiespiestā atmosfērā. Pasākuma pirmajā daļā uzstāsies uzaicinātais viesmākslinieks kopā ar pavadošo grupu. Pasākuma otrajā daļā pievienosies LMMDV Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi, izpildot brīvās improvizācijas. Muzikālo vakaru apmeklētājiem Jam Session laikā ir iespēja labāk iepazīt džeza mūziku, izglītoties šajā jomā un iepazīt Latvijā un Eiropā pazīstamus māksliniekus.

Mūziķu sastāvs:
- Jonass Liezenfelds, vijole
- Andris Buiķis, bungas
- Deniss Paškevičs, saksofons
- Andris Grunte, kontrabass
- Rustams Bagirovs, akordeons
- Harijs Ločmelis, trompete
- Dāvis Matīss Leišavnieks, trombons

Pasākuma norises vieta: Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars", 2. stāva publiskā zona
Pasākuma ilgums: 20.00-21.30
Organizē: MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola sadarbībā ar biedrību "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs"
Atbalsta: SIA "Lielais dzintars", Valsts Kultūrkapitāla fonds
Ieeja: bez maksas
Papildus informācija: https://www.facebook.com/jamsessionliepaja


VKKF-logo Lielais dzintars VKKF-logo