Ilzes Karlsones gleznu izstāde "Pietura Rudens"

Ceturtdien, 17. oktobrī, pulksten 17.00 galerijā "Romas dārzs", Liepājā, Zivju ielā 3 atklās mākslinieces un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pasniedzējas Ilzes Karlsones personālizstādi "Pietura Rudens" ar pēdējos gados tapušajām gleznām.

Ilzi Karlsoni glezniecībā interesē Latvijas ainava. Viņas gleznās gan nav tiešu konkrētības studiju, tās ir drīzāk vietu vispārinājumi, noskaņas, sakārtoti krāsu ritmi – mākoņi kā peldošas salas, horizonts, zemes ritmi, lauzītas jūras viļņu līnijas, krāsu kontrasti un kompozīcijas dinamika. Mākslinieci saista abstraktā māksla, minimālisms, lieli, tīri krāsu laukumi. Ilze Karlsone daudzus gadus strādājusi ar dažādām grafikas tehnikām – ofortu, litogrāfiju, bet pēdējos gados pievērsusies glezniecībai – akrilam, eļļai, tušai.

Izstādes nosaukumu "Pietura Rudens" simbolizē apstāšanos un skatīšanos tālumā vai arī ieskatīšanos gleznā. Iespējams, tā ir stāvēšana kādā vientuļā autobusa pieturā mežmalā, skatoties uz ceļa līkumu, ieklausoties rīta skaņās un vērojot apkārt esošo ainavu – debesis, laukus, mežu.

Ilze Karlsone dzimusi Rīgā. Mācījusies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Metāla un Dzintara apstrādes nodaļā. Studijas turpinājusi Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļā, ko 1977. gadā absolvējusi kā grafiķe, 2003. gadā ieguvusi maģistra grādu mākslā un dizainā.

Kopš 1997. gada Ilze Karlsone pasniedz zīmēšanu un gleznošanu Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina un vidusskolā. 2015. gadā saņēmusi skolas balvu "Zelta griezums" par mūža ieguldījumu pedagoģijā.

Izstāde galerijā "Romas dārzs" būs apskatāma līdz 21. decembrim.