Gunta Kuzmas meistarklase klarnetes spēlē

Otrdien, 1. decembrī, no pulksten 11.00 līdz 17.30 notiks Gunta Kuzmas meistarklase klarnetes spēlē.

Tēma: "Metodes pašvadītas mācīšanās veicināšanai audzēkņiem apgūstot mācību programmās paredzēto repertuāru."
Meistarklasēs pasniedzējs strādās individuāli ar LMMDV audzēkņiem.

Guntis Kuzma ir klarnetists, diriģents, kā arī docents Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Pūšaminstrumentu katedrā. Absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju prof. Sigurda Circeņa klasi. Profesionālās iemaņas papildinājis meistarklasēs pie Eduarda Brunnera, Bruno Di Džirolamo, kā arī semestri mācījies Stokholmas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā pie prof. Šela-Inges Stīvensona. Vairāku starptautisku konkursu 1. vietas laureāts (Starptautiskās Klarnetistu biedrības jauno izpildītāju konkursā, 2003. gads, Soltleiksitija, ASV; Starptautiskās Klarnetistu biedrības vidusskolnieku konkursā, 2001. gads, ierakstu konkurss; E. Medņa starptautiskā klarnetistu konkursā "Jaunais klarnetists", 2001. gads, Latvija).

Guntis uzstājies ASV, Dānijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Ukrainā, Vācijā, Zviedrijā. 2005. gadā kā solists piedalījies A. Altmaņa Koncertino klarnetei ar orķestri pirmatskaņojumā, M.Dombrovskas Koncertu klarnetei ar orķestri, kā arī R. Kronlaka skaņdarbu pirmatskaņojumā. Piedalījies dažādos ierakstos ("Latvijas Radio" fondos - P. Vaska, L. Berio, L. Larsenas, K.M. Vēbera, K. Debisī, K. Tedesko, P. Žanžan, I. Stravinska, Mocarta u.c. autoru darbi).

Mūziķa repertuārā lielāko daļu aizņem laikmetīgā mūzika, viņš muzicē gan solo, gan dažādos kameransambļos un orķestros, apguvis arī diriģēšanu pie Andra Vecumnieka. Guntis Kuzma spēlējis orķestra "Rīgas kamermūziķi" sastāvā, kopš 2002. gada ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis, kopš 2008. gada - LNSO klarnešu grupas koncertmeistars, kopš 2007. gada – kamerorķestra Sinfonietta Rīga klarnešu grupas koncertmeistars, bet kopš 2014./2015. gada sezonas ir LNSO diriģents. 2005. gadā kā solists piedalījies Alvila Altmaņa Concertino klarnetei un stīgu orķestrim pirmatskaņojumā, pirmatskaņojis arī Mārītes Dombrovskas Koncertu klarnetei ar orķestri un vairākus Rolanda Kronlaka skaņdarbus.

Meistarklasēs var piedalīties tikai tiešsaistē.
Pieteikuma anketa: Google Forms
Pieteikšanās meistarklasei līdz 30. novembra pulksten 12.00

Meistarklase tiek organizēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

VKKF-logo