LMMDV Grafikas dizaina konkurss "IESPĒJA"

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola organizēja konkursu Komunikācijas nozarē – Grafikas dizainā par tēmu "Iespēja". Konkursā piedalījās Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestāžu mākslas un dizaina izglītības programmu un profesionālās ievirzes mākslas izglītības programmu audzēkņi. Darbi ir apskatāmi Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas jaunajā izstāžu zālē. Konkurss un darbu izstāde realizēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Konkursa mērķis bija veicināt jauniešu interesi par komunikācijas nozari – grafikas dizainu, attīstīt jauniešu praktiskās un digitālās darba iemaņas, attīstīt jaunrades spējas, veidojot oriģinālus un kvalitatīvus darbus, veicināt jauniešu spējas vērot apkārt notiekošo un spēt savu viedokli attēlot grafikas dizainā.

Konkursa darba uzdevums A un B grupā bija izveidot digitālu darbu – Instagram post sēriju: 9 posti kārtojumā 3x3 par tēmu "Iespējas". Savukārt C grupas konkursa uzdevums bija izveidot digitālu darbu – plakāts par tēmu "Iespēja".

Konkurss tika realizēts trīs grupās:
A grupā varēja piedalīties Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestāžu mākslas un dizaina izglītības programmu 1., 2. kursa audzēkņi.
B grupā piedalījās Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestāžu mākslas un dizaina izglītības programmu 3., 4. kursa audzēkņi.
C grupā piedalījās profesionālās ievirzes izglītības programmas audzēkņi vecumā no 14 – 16 gadiem.

Kopumā A grupā piedalījās 17 audzēkņi, B grupā 13 audzēkņi, bet C grupā 53 audzēkņi.
Konkursa žūrijā darbus vērtēja grafikas dizainers Miķelis Baštiks, LMMDV struktūrvienības vadītāja radošajā darbā Mākslas un dizaina programmām Iveta Heinacka, LMMDV grafikas dizaina pedagogs Valters Palaps.

Konkursa uzvarētāji:
A grupa
1. vieta - PIKC "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola"
2. vieta - PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola"
3. vieta - PIKC "Ogres tehnikums"
B grupa
1. vieta - PIKC "Ogres tehnikums"
2. vieta - PIKC "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola"
3. vieta - PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola"
C grupa
1. vieta - Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola – Rēzeknes Mākslas skola
2. vieta - Ventspils Mākslas skola
3. vieta - Jelgavas Mākslas skola

Paldies visiem, kuri piedalījās šī konkursa un konkursa darbu izstādes realizēšanā!

LMMDV VKKF-logo