Izglītības programmas Vizuālā tēla stilists audzēkne piedalās filmas "Tizlenes" veidošanā

"Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" Izglītības programmas Vizuālā tēla stilists audzēkne Krista Drulle piedalījās jauniešu komēdijas "Tizlenes" grimēšanas procesā, gūstot pieredzi no grima mākslinieces Jūlijas Volkinšteines un Zanes Žilinskas.

"Kino tapšana ir aizraujošs un teju maģisks process. Katra iespēja apgūt specifiskās zināšanas kino grima jomā ir milzu vērtība. Liels paldies filmas režisorei Martai Elīnai Martinsonei, filmu studijai "Ego Media" un grima māksliniecēm," uzsver Izglītības programmas vadītāja Dace Dēliņa Lipska.

Divas pirmizrādes komēdijai "Tizlenes" jau nosvinētas ar kopīgu kino apmeklējumu. Tagad ar nepacietību tiek gaidīta pagājušajā vasarā Liepājā filmētā Latvijas, Krievijas un Francijas kopražojuma spēlfilma "Ebrejs", kuras režisors Dmitrijs Fiks nelielai otrā plāna lomai izvelējās nodaļas audzēkni Lūciju Lipsku.

Iepriekš LMMDV topošās stilistes kā praktikantes piedalījušās spēlfilmas "1906" un "Ebrejs" veidošanas procesā, grimējot masu skatu dalībniekus.

Vizuālā tēla stilists izglītības programmā audzēkņi apgūst tēla veidošanu no skices līdz apjomīgām tēla transformācijām, iekļaujot arī individuālu darbu ar klientu. Teātra un kino grims ir viena no interesantākajām mācību procesa sastāvdaļām – tāpēc šādas prakses iespējas tiek augstu novērtētas gan no pedagogu, gan audzēkņu puses.

Komēdija "Tizlenes" kinoteātros ir skatāma jau no 27. augusta. Stāsts par trīs devītklasniecēm, kuras nolēmušas mainīt savu dzīvi, pārtopot no klases "tizlenēm" par skolas populārākajām meitenēm. Filmas stāsts risinās kolorītajā 1999. un 2000. gadu mijā.