LMMDV IZGLĪTOJAMIE GŪST PIEREDZI IGAUNIJĀ
No 2022. gada 7. marta līdz 2022. gada 18. martam uz Heino Elleri mūzikas skolu (Heino Elleri Muusikakool) Tartu, Igaunijā mācību praksē devās četri izglītojamie, divi pedagogi un pavadošā persona no izglītības programmas Populārā un džeza mūzika.
Heino Ellera Tartu mūzikas koledža ir mūzikas skola Tartu, Igaunijā, kas dibināta 1919. gadā. Vidējo izglītību var iegūt gan uz pamatizglītības, gan vidējās izglītības pamata. Studiju laiks ir četri gadi profesionālās vidējās izglītības programmās un trīs gadi profesionālās izglītības programmās. Vidējā līmenī var apgūt klavierspēli, ērģeles, stīgu instrumentu, klasisko ģitāru, kanneli, pūšaminstrumentu, sitaminstrumentus, akordeonu, klasisko dziedāšanu, kordiriģēšanu, mūzikas teoriju, kompozīciju, ritma instrumentus un vokālos un tradicionālās mūzikas instrumentus.
Mūzikas skola būtiski bagātina gan Tartu, gan Dienvidigaunijas mūzikas dzīvi. Mācību gada laikā tiek organizēti gandrīz 100 koncerti, kas sniedz studentiem nepieciešamo uzstāšanās praksi. Mācību gada laikā notiks arī četri mūzikas festivāli, kuros līdzās koncertiem notiek meistarklases un apmācības gan pašmāju, gan ārvalstu pedagogu vadībā. Šajā skolā iegūtā izglītība ir pietiekama, lai turpinātu mūzikas studijas jebkurā Eiropas mūzikas akadēmijā, arī Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā.
Mācību prakses laikā Populārās un džeza mūzikas izglītības programmas audzēkņi profesionāli pilnveidojās Heino Eleri mūzikas skolas Ritma mūzikas nodaļā, kur piedalījās mūzikas tehnoloģijas, solfedžo, improvizācijas, harmonijas, ritmikas, transkripcijas un citās nodarbībās, apgūstot jaunas prasmes un metodikas. Kā centrālie notikumi bija audzēkņu piedalīšanās bigbenda mēģinājumos, lai kopā ar skolas bigbendu piedalītos koncertā, kas tika veltīts nozīmīgiem igauņu komponistiem un skolas absolventiem – Uno Naiso (Uno Naissoo), Arnem Oitam (Arne Oit) un Valteram Ojakēram (Valter Ojakäär). Kā otrs nozīmīgais notikums bija Jam Session, kurā audzēkņi piedalījās kopā ar igauņu skolas mūzikas audzēkņiem spēlējot džeza standartus un improvizējot.
Par savu dalību mobilitātē dalās Kristaps:
Braucienā iegūtā pieredze ir ļoti daudzpusīga – salīdzinot, kā studenti savas profesijas apgūst citur, gūstot tiešu muzikālu pieredzi, mācoties spēlēt džezu, klausoties un daloties pieredzē, vienlaicīgi paplašinājies redzes loks attiecība uz to, kur potenciāli izvēlētais ceļš mūzika tevi var vest, gan arī nofokusēti mērķi, motivēta mērķtiecība un tehniskāka attieksme pret savām prasmēm. Brauciens arī apliecināja, cik būtiski jebkuram māksliniekam ir veltīt laiku un līdzekļus, lai apskatītu, kas notiek citur pasaulē, kādi var būt cilvēki un vide, kas var palīdzēt pašam tālāk izlemt, kur doties un mācīties.
Timotejs: Tartu ieguvu pieredzi džeza pasaulē. Divās nedēļās pilnveidoju tikai muzikālās prasmes, mācījos džezu, runāju par džezu un kopā baudījām džezu, kā arī spēlējām džezu vairākos pasākumos. Divas nedēļas lieliski pavadīju nenovērtējami labu laiku ar saviem mentoriem mūzikā un guvu lielu pieredzi savādākos apstākļos.
Krišjānis: Es ieguvu jaunu skatījumu izglītībā, mūzikā un kultūrā. Tagad man ir draugi un paziņas Igaunijā. Pieredze citā vidē, skolā, studijā un klasēs ar dažādām tehnoloģijām bija aizraujoša.
Harijs: Mobilitātes laikā attīstīju prasmes mūzikas tehnoloģiju lietošanā, guvu jaunu pieredzi ritmikas vingrināšanā, iemācījos labāk klausīties muzicēšanas laikā, apguvu spēju patstāvīgi organizēt laiku. Mobilitātes laikā sapratu, ka LMMDV apgūstamā profesija ir pareizi izvēlēta un nostiprināju pārliecību, ka tas ir jāturpina darīt.
Mobilitātes izmaksas tiek segtas programmas Erasmus+ atbalstītā projekta "Profesionālo kompetenču pilnveidošana starptautiskā līmenī" Nr.2019–1–LV01–KA102–060137 ietvaros.