LMMDV izglītojamie gūst pieredzi Igaunijā
No 2021. gada 7. novembra līdz 2021. gada 20. novembrim uz Tartu mākslas skolu, Igaunijā (Tartu Kunstikool) mācību praksē devās trīs Vizuālā tēla stila izglītības programmas audzēknes. Ar Tartu mākslas skolu PIKC LMMDV sadarbojas ilgtermiņā, gan nosūtot, gan uzņemot izglītojamos mācību praksē.
Tartu Mākslas skolas vēsture ir cieši saistīta ar Tartu Nacionālo mākslas institūtu un līdz ar to ar ietekmīgo mākslas skolu Pallas, kas padomju varas sākumā tika pārdēvēta par Konrāda Megi (Konrad Mägi) Augstāko Valsts mākslas skolu. 1944. gadā skola ieguva nosaukumu Tartu Nacionālais mākslas institūts. Tartu Vizuālās mākslas skola durvis vēra 1951. gada 1. jūlijā, kas tiek uzskatīta arī par Tartu Mākslas skolas oficiālo dzimšanas dienu. Pirmajā pastāvēšanas gadā tika mācīti tikai mākslas pedagoģijas kursi, dažu nākamo gadu laikā mācību programmu papildinot ar tēlniecības, dekorēšanas un modes dizaina disciplīnām. Nākamās pāris desmitgades Tartu mākslas skolai bija stabilas izaugsmes laiks. Šobrīd Tartu Mākslas skola piedāvā četras specialitātes – 3D dizains, grafiskas dizains, dekorators, stilists.
Tartu mākslas skolā mobilitātes dalībnieces no PIKC LMMDV apguva dažādas modes ilustrācijas un skicēšanas tehnikas. Savukārt otrajā nedēļā bija iespēja apgūt fotografēšanas prasmes, modes žurnāla veidošanas pamatus, kā arī devās uz Tallinu, lai kopā ar Tartu mākslas skolas audzēkņiem tiktos ar Kristi Pernu-Valdoju (Kristi Pärn-Valdoja), modes žurnāla "Säde" redaktori, un modes dizaineri Jānu Varki (Jaana Varkki). Mobilitātes ietvaros dalībnieces apmeklēja mākslas galerijas, Zinātnes centru AHHAA un Tartu Mākslas muzeju.
Par savu dalību mobilitātē dalās
Hanna: Mobilitātes laikā daudz attīstīju skicēšanas prasmes, dažādās tehnikas, kā arī atsvaidzināju modes vēstures zināšanas. Mobilitātē sapratu, ka mūsu skolai ir vairāk pieejamo materiālu tieši profesijas nodarbībām. Noteikti guvu fantastisku pieredzi. Iepazinos ar jauniem cilvēkiem, redzēju, kā cilvēki šeit komunicē un izbauda ikdienas nesteidzīgo dzīvi, kā arī bija lieliska iespēja darboties kopā ar igauņu modes ilustratori.
Luīze: Attīstīju Adobe Photoshop zināšanas, skicēšanas, komunikācijas prasmes, zināšanas par modi un modes ilustrāciju. Mobilitātē uzlaboju uzskatus par apgūstamo profesiju, tā deva plašāku skatījumu uz nākotni. Likās patīkami, ka skola studentiem piešķir nepieciešamos materiālus. Personīgā pieredze – jaunas kultūras iepazīšana, guvu labākas komunikācijas spējas, kā arī orientēšanās spējas kartē.
Marta: Mobilitātes laikā attīstīju savas modes ilustrācijas un skicēšanas, kā arī tintes un citu tehniku izmantošanas prasmes. Mobilitāte man atgādināja to, cik ļoti man patīk tas, ko es daru un ka man tas arī padodas. Skolotāji ļoti iedvesmoja turpināt darboties šajā jomā. Personīgi vairāk attīstīju savas angļu valodas spējas, bet lielākais ieguvums noteikti bija sadarbība ar profesionāļiem konkrētās jomās.
Mobilitātes izmaksas tiek segtas programmas Erasmus+ atbalstītā projekta "Profesionālo kompetenču pilnveidošana starptautiskā līmenī" Nr.2019–1–LV01–KA102–060137 ietvaros.