Audzēknes gūst pieredzi Porto mākslas skolā

No 2022. gada 1. maija līdz 2022. gada 14. maijam mobilitātē uz Soares dos Reis Mākslas skolu Porto, Portugālē (https://easr.pt) devās divas Metāla izstrādājumu dizaina audzēknes.

Soares dos Reis mākslas skola tika oficiāli dibināta 1884. gada janvārī Porto pilsētā Portugāles ziemeļos. Šī skola ir vērsta uz mākslas izglītību un ir bezpeļņas valsts iestāde. Katru gadu aptuveni 900 skolēnu apgūst skolas dažādās izglītības iespējas. Audzēkņu mācīšanos vada skolotāju komanda ar specifisku un pedagoģisku izglītību mākslā, kā arī speciālo tehniku skolotāji dažādās tehnoloģiju jomās, kas ir vērtīgs mantojums un ieguvums skolas mācību kvalitātei. Šobrīd skola piedāvā: Audiovizuālo komunikāciju, Reklāmas dizainu, Produktu dizainu, Māksliniecisko producēšanu un vienu profesionālu 2D/3D animācijas kursu. Skola ir specializēta mākslas izglītības skola ar uzsvaru uz profesionālo izglītību.

Ar savu pieredzi dalās
Aneta: apguvu jaunas zināšanas par rotu izgatavošanas tehnikām, jaunas prasmes epoksīda un sveķu (resin – angļu val.) masas izmantošanā uz metāla. Attīstīju modeļu izstrādes prasmes. PIKC LMMDV un Porto mākslas skola atšķiras ar savu pieeju metāla izstrādājumu izgatavošanā. Porto skolai ir brīvāka pieeja, bet īsāks laiks un tiek domāts vairāk par produkta izskatu. LMMDV aptver visu dizainu, kas iekļauj funkcijas un mērķauditoriju. Skolā cilvēki bija draudzīgi un izpalīdzīgi, labi satiku ar saviem ceļabiedriem. Man patika gan kultūras atšķirības, gan līdzības. Mobilitātes laikā apmeklēju lielāko modernās mākslas muzeju Portugālē, kā arī dažādas rotu izstādes un botānisko dārzu, apskatīju Porto pilsētu, tās arhitektūru un uzzināju vairāk par Portugāles vēsturi.

Paula: attīstīju prasmes vaska modeļu izveidei, epoksīda un sveķu krāsas izmantošanai uz metāla. Izveidoto vaska modeļu un dabas materiālu atliešanu misiņā. Brauciena laikā īsā laika periodā bija iespēja apgūt jaunas tehnikas un ieklausīties citu skolotāju padomos un ieteikumos. Manuprāt, LMMDV pieiet no savādāka skatu punkta, jo mēs domājam gan par funkciju, gan dizainu, gan par to, kurš šo produktu lietos un kāpēc. Porto mākslas skolā metāla dizaina izglītības programma ir nedaudz atvērtāka un eksperimentālāka. Ļoti patīk abi veidi un esmu pateicīga, ka bija šāda iespēja visu izmēģināt savādāk. Visspilgtāk atmiņā man palika Porto skolas audzēkņi, jo viņi ir vēl krāsaināki un dažādāki. Viņiem nav svarīgākais cik dārgi esi apģērbies, bet gan tava labestība un atklātība. Protams, arī skaistie Portugāles skati. Brīvajā laikā apmeklēju dažādas rotu izstādes, modernās mākslas muzeju, botānisko dārzu, protams, izpētījām pilsētu un dažādo arhitektūru.

Mobilitātes izmaksas tiek segtas programmas Erasmus+ atbalstītā projekta "Profesionālo kompetenču pilnveidošana starptautiskā līmenī" Nr.2019–1–LV01–KA102–060137 ietvaros.


lidzfinanse-ES-Erasmus