LMMDV viesojās Tartu mākslas skolas audzēknes

Programmas Erasmus+ mācību prakses ietvaros no 20. septembra līdz 15. oktobrim PIKC LMMDV viesojās audzēknes Laura Kāzika (Laura Kaasik) un Kerli Kuldmā (Kerli Kuldmaa) no Tartu mākslas skolas.

Tartu mākslas skolas audzēknes savas mācību prakses ietvaros PIKC LMMDV Vizuālā tēla stila programmā veidoja pastižas darbus, praktizējās grima mākslā, kā arī sadarbībā ar Foto dizaina programmas pedagogiem apguva modes fotogrāfiju, scenogrāfiju un foto apstrādi.

Tekstilizstrādājumu dizaina programmā bija unikāla iespēja apgūt batikošanas prasmes, izmantojot dabas materiālus. Foto dizaina izglītības programmā apmeklēja arī organizētos filmu vakarus par dažādiem māksliniekiem.

Laura un Kerli ciešā sadarbībā ar PIKC LMMDV Apģērbu dizaina, Ādas izstrādājumu dizaina, Tekstilizstrādājumu dizaina, Metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmu pedagogiem atlasīja tērpus un aksesuārus, veidoja stilu un grimu. Mācību prakse noslēdzās ar Tartu audzēkņu kopīgu fotosesiju.

Par savu praksi Kerli sacīja: "Man ļoti patika mūsu mobilitāte Liepājā. Skolotāji bija ļoti izpalīdzīgi un motivējoši! Manuprāt, visinteresantākie bija pastižas darbi, kas arī bija visgrūtākie. Bet tas bija kaut kas tāds, ko es nekad iepriekš neesmu darījusi. Man patika arī t-kreklu apstrāde, ko darinājām batikas tehnikā. Protams, nodarbības ar Ēvaldu un Valteru vienmēr bija jautras, jo viņi tik tekoši runā angliski, tāpēc bija patīkami izrunāt visus uzdevumus. Filmu vakars bija mans mīļākais, jo filma par Marinu Abramoviču bija ļoti iedvesmojoša, un arī es noteikti vēlos organizēt kino vakarus mūsu skolā! Paldies par viesmīlību un veltīto laiku nelielai ekskursijai Liepājā. Jums ir lieliska skola ar daudzām iespējām!"

Paldies PIKC LMMDV pedagogiem Ievai Reinekai, Gunai Stikānei, Valteram Palapam, Ēvaldam Vanagam, Dzintrai Budovskai, Normundam Vamzim, Sandrai Zālei-Zālītei, Edijam Ābelim par ieguldīto darbu.