Elīnas Endzeles meistarklase sitaminstrumentu spēlē

Pirmdien, 30. novembrī, no pulksten 11.00 līdz 18.00 notiks Elīnas Endzeles meistarklase sitaminstrumentu spēlē.

Tēma: "Iepazīšanās ar dažādām instrumenta spēles metodēm timpāniem, marimbai, vibrafonam (tamburīns, trijstūris, šķīvji). Pareizu vālīšu izvēles nozīme konkrēta instrumenta un repertuāra spēlē."

Meistarklases norisināsies divās daļās, kur pirmajā daļā būs lekcija par timpānu spēli un to vēsturi, kā arī lekcija par marimbas, vibrafona un dažādu orķestra sitaminstrumentu spēli. Otrajā meistarklašu daļā meistarklašu vadītāja strādās individuāli ar LMMDV audzēkņiem.

Sitaminstrumentāliste Elīna Endzele ir Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra mūziķe un "Trio Art-i-Shock" dalībniece. Ir bijusi Liepājas simfoniskā orķestra sitaminstrumentu grupas koncertmeistare, sitaminstrumentu ansambļa "Perpetuum Ritmico" dalībniece.

Pēc Emīla Dārziņa Mūzikas skolas absolvēšanas 2002. gadā sitaminstrumentu specialitātē pie pasniedzējas Dzintras Knābes, seko studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), kur 2006. gadā iegūts bakalaura grāds un 2009. gadā maģistra grāds sitaminstrumentu specialitātē pie docenta Edgara Saksona. Paralēli tam, 2005. gadā, Elīna Endzele studējusi  Utrehtas Mākslu augstskolā Nīderlandē pie Johana Fābera, Vernera Ottena un Paula Jussena. Piedalījusies meistarklasēs pie Roberta van Saisa, Katarzinas Mičkas, Ērika Samī, Martas Klimasaras,  Frederika Makarēza, kā arī kopš 2007. gada īpaši timpānu, bet arī citu sitaminstrumentu spēli periodiski dodas papildināt pie Berlīnes Komiskās operas solo timpānista Rainharda Torisera.

Prasmes pedagoģijā no 2007. līdz 2011. gadam attīstījusi Bolderājas mūzikas un mākslas skolā, strādājot par klasisko sitaminstrumentu spēles pasniedzēju; ir vadījusi sitaminstrumentu spēles meistarklases Latvijā.

Kā soliste ir spēlējusi kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Orķestri "Rīga", Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Simfonisko orķestri, kamerorķestri "Sinfonia Concertante". Vairākus gadus kā viesmāksliniece uztsājusies "Kremerata Baltica" kamerorķestrī.

Mūziķes sniegumu novērtējuši kritiķi gan Latvijā, gan ārvalstīs: 2008. gadā iegūta 2. vieta Starptautiskajā Timpānistu konkursā Parīzē (International Timpani Competition Paris, 2008). 2009. gadā ieguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un "Swedbankas" Gada balvu jaunajam mūziķim. Elīna Endzele tikusi nominēta Lielajai Mūzikas Balvai 2010 kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī", 2016.gadā nominēta kategorijā par izcilu sniegumu gada garumā ar trio"Art-i-Shock" un kategorijā Gada koncerts ar sitaminstrumentu ansambli "Perpetuum Ritmico".

Meistarklasēs var piedalīties tikai tiešsaistē.
Pieteikuma anketa: Google Forms
Pieteikšanās meistarklasei līdz 27. novembra pulksten 16.00

Meistarklase tiek organizēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
VKKF-logo