Didža Jaunzeme tiešsaistes vieslekcija

30. oktobrī pulksten 14.10 notiks Didža Jaunzema tiešsaistes vieslekcija par uzdrīkstēšanos un drosmīgiem risinājumiem arhitektūras un vides jomās.

Didzis Jaunzems ir viens no pieprasītākajiem jaunās paaudzes latviešu arhitektiem. Izglītojies un guvis praktisku pieredzi Latvijā, Norvēģijā un Itālijā. Piedalījies arhitektūras vasaras skolās un plenēros Nīderlandē, Somijā, Indijā, Ķīnā un Šveicē, kā arī konkursos Eiropā. Neatsveramu pieredzi smēlies vadošajā pasaules arhitektu birojā OMA, strādājot pie valsts mēroga projektiem Francijā, Krievijā un Tuvajos Austrumos.

Ieguvis Latvijas Arhitektūras gada balvu (2012. gadā Likteņdārza skatu terase; 2015. gadā Dabas koncertzāles paviljons). Saņēmis Latvijas Būvindustrijas lielo balvu 2019 nominācijā Gada Jaunais arhitekts. Savukārt viņa jaunākais objekts - gājēju ceļš un skatu terase Sajūtu parkā Valmierā saņēmusi Latvijas Ainavu arhitektūras balvu 2019 (LAABA), kas tika pasniegta, izvērtējot Latvijā pēdējā desmitgadē radīto vides arhitektūru.

 Kā scenogrāfijas un arī skatuves dizaina autors Didzis Jaunzems piedalījies vairāku kultūras jomas projektu īstenošanā. To vidū arī Lielās mūzikas balvas ceremonijas, XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atklāšanas koncerts, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīti koncerti, cikls Dabas koncertzāle un daudzi citi. Didzis Jaunzems  ir arī Simtgades deju lieluzveduma "Abas malas" scenogrāfs.

Vairāk informācijas: http://www.dja.lv/

Vieslekcijai iespējams pieslēgties Zoom platformā  - saite un vairāk info pieejama e-klasē.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

VKKF-logo