DIĀNAS ZANDBERGAS MEISTARKLASE KLAVIERSPĒLĒ

13. oktobrī LMMDV Melngaiļa koncertzālē, Ausekļa ielā 11/15 no pulksten 11.00 līdz 15.00 notiks Diānas Zandbergas meistarklase klavierspēlē "Tehnika rodas no gara, nevis no mehānikas".

Diāna Zandberga mācījusies Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) pie profesora Jura Kalnciema. No 2000. līdz 2004. gadam pilnveidoja klavierspēli Eiropas Mūzikas akadēmijā Erbā Itālijā pie leģendārā Lazara Bermana, bet no 2004. līdz 2008. gadam papildinājās Granadosa-Maršala akadēmijā Barselonā pie pasaulslavenās spāņu pianistes Alisijas de Laročas.

Pēc maģistra studijām JVLMA sekoja studijas doktorantūrā pie profesores Jeļenas Ļebedevas un profesora Sergeja Osokina, 2014. gadā iegūstot mākslas zinātņu doktora grādu par promocijas darbu Klavierfaktūras vēsturiski stilistiskā attīstība un tās izpausme latviešu mūzikā.

 

Kopš 1996. gada D. Zandberga aktīvi koncertē Eiropas valstīs, Krievijā un ASV, ir vairāku desmitu dažādu komponistu klavierdarbu pirmatskaņotāja, ieskaņojusi septiņus klaviermūzikas albumus, tostarp ar latviešu komponistu darbiem – Daces Aperānes "Skaņas un atskaņas" (Skani, 2015) un Imanta Zemzara klaviermūziku "Kāda cita ceļinieka fantāzija" (Skani, 2021). 

No 2015. gada Diāna Zandberga ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras mācībspēks un Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas valdes locekle, kā arī aktīva zinātnisko konferenču un semināru dalībniece. "Musica Baltica" izdotās monogrāfijas JVLMA Klavieru katedra (1919.–2019.) autore, 2021. gadā ievēlēta par pētnieci JVLMA Zinātniskās pētniecības centrā.

Informācija: Diāna Zandberga — Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija

Pieteikuma anketa: Google forms
Pieteikšanās meistarklasei līdz 11. oktobrim pulksten 14.00.
MIKC LMMDV audzēkņi meistarklasēs piedalās individuāli pēc grafika.
MIKC LMMDV audzēkņiem un pedagogiem dalība meistarklasē ir bez maksas, citiem interesentiem dalības maksa 15,00 eiro.
Piedaloties meistarklasē, pedagogiem tiks izsniegtas apliecības par profesionālo pilnveidi.
Pēc pieteikuma apstrādes, saņemsiet rēķinu un dienas plānu uz pieteikumā norādīto e-pastu. Pieteikumi tiks apstrādāti 11. oktobrī.