DIĀNAS KETLERES MEISTARKLASE

Sestdien, 19. jūnijā no pulksten 12.00. notiks Diānas Ketleres tiešsaistes meistarklase izglītības programmas taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle audzēkņiem.

Diāna Ketlere dzimusi Rīgā labi pazīstamu mūziķu ģimenē. Diāna mācījusies Em. Dārziņa mūzikas vidusskolā, Latvijas Mūzikas Akadēmijā, Zalcburgas Mocarteuma, kā arī Londonas Karaliskajā Mūzikas Akadēmijā.

Diāna uzstājusies kā soliste un ar orķestriem kamermūzikas koncertos gandrīz visās Eiropas valstīs, Japānā, ASV un Kanādā tādās zālēs kā – Vīnes "Konzerthaus un Musikverein", Ņujorkas "Carnegie Hall", Londonas "South Bank Centre" un "Cadogan Hall", Minhenes "Prinzgententheater", Tokijas "Opera City Hall", Osakas "Symphony Hall", Bukarestes "Ateneuma" un citās.

Izcilā pianiste sadarbojusies ar tādiem komponistiem kā Gjorgs Ligeti (Gyorg Ligeti), Pēteris Vasks, Arvo Parts, Franko Donatoni (Franco Donatoni), Santa Rātniece, Marčello Nisinmans (Marcelo Nisinman), kā arī spēlējusi vairākus latviešu komponistu darbu pirmatskaņojumus Eiropas valstīs.

Diānas koncerti translēti radio un televīzijā Japānā (NHK), Vācijā (Bavārijas radio), Austrijā (ORF), Lielbritānijā (BBC3, Classic FM) un citur. Firmas Solo Musica iznākušie kompaktdiski "Songs and Dances of Life", "Canti Drammatici", "Love Songs", "Being Ernst" un "Rhapsodie Roumaine" izpelnījušies visatzinīgākās kritikas un balvas lielos Eiropas mūzikas periodikas izdevumos.

Kopš 2003. gada Diāna ir klavieru katedras profesore Londonas Karaliskajā Mūzikas Akadēmijā un kopš 2017. gada kamermūzikas profesore Ženēvas Mūzikas augstskolā. Viņa ir pasniegusi meistarklases Norvēģijā, Spānijā, Čehijā, Lielbritānijā, Itālijā, Vācijā un Japānā, kā arī bijusi vairāku internacionālu klavieru konkursu žūrijas locekle.

Diāna ir "Chiemgauer Musikfrühling" festivāla (Vācija) un "SoNoRo" festivāla (Rumānija) mākslinieciskā vadītāja. Dibinājusi "Ensemble Raro", kas ir viens no pasaulē pieprasītākajiem kamermūzikas ansambļiem. Diāna ir 2008. gada un 2016. gada Lielās Mūzikas Balvas laureāte.

Meistarklase notiks Zoom platformā. Hipersaite un dienas plāns tiks nosūtīts pēc pieteikuma saņemšanas un tā apstrādes. Dalībnieku skaits meistarklasē ir ierobežots.

PIKC LMMDV izglītības programmas taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle audzēkņi meistarklasēs piedalās individuāli pēc grafika. Pedagogiem iespējams piedalīties tikai tiešsaistē. PIKC LMMDV audzēkņiem un pedagogiem dalība meistarklasē ir bez maksas.

Savukārt citiem interesentiem meistarklases varam nodrošināt tikai tiešsaistē. Dalības maksa tiešsaistei 5,00 EUR.

Pieteikuma anketa: Google forms
Pieteikšanās meistarklasei līdz 17. jūnijam pulksten 15.00

Pēc pieteikuma apstrādes, saņemsiet dienas plānu un piekļuves saiti tiešsaistes meistarklasei pieteikumā norādītajā e-pastā. Pieteikumi tiks apstrādāti pēc 17. jūnija.

Piedaloties meistarklasēs, pedagogiem tiks izsniegtas apliecības par profesionālo pilnveidi.

Jautājumu gadījumā sazināties ar mūzikas izglītības programmu metodiķi Kristīni Varažinsku
(e-pasts: kristine.varazinska@lmmdv.edu.lv)

Meistarklase tiek organizēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.


VKKF-logo