LMMDV audzēkņi iegūst Edgara Čužinska vienreizējās stipendijas

Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas absolventa Edgara Čužinska vienreizējās stipendijas 500 EUR apmērā pirmo reizi ir piešķirtas diviem Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņiem – Pēterim Caunem un Annikai Lankai.

Stipendijas ieguva izglītības programmas "Stīgu instrumentu spēle" bērnu mūzikas skolas 8. klases audzēknis, jaunais vijolnieks Pēteris Caune (skolotāja Laima Sveile) un izglītības programmas "Taustiņinstrumentu spēle" mūzikas vidusskolas 3. kursa audzēkne, jaunā pianiste Annika Lanka (skolotāja Līga Elere).

Stipendijām varēja pieteikties jebkuras specialitātes pēdējo divu klašu bērnu mūzikas skolas audzēkņi, kā arī 1.-3. kursa mūzikas vidusskolas audzēkņi. Piešķiršanai tika paredzētas divas stipendijas – viena bērnu mūzikas skolas audzēknim un viena – mūzikas vidusskolas audzēknim.

"Šāda rīcība no bijušā absolventa ir ļoti apsveicama. Skolas vārdā izsaku pateicību, jo saņemtā stipendija vēl vairāk motivēs audzēkņus mācīties kvalitatīvi un ar lielu atbildības sajūtu. Turklāt arī pedagogiem tas ir patīkami, kad viņu audzēkņi tiek augsti novērtēti. Šī ir lieliska tradīcija, kuru noteikti ir vērts turpināt," uzsver LMMDV direktore Inga Auziņa.

Edgars Čužinskis šobrīd ir profesionāls mūziķis, kurš studē un strādā Apvienotajā Karalistē. Stipendija tiek piešķirta pēc E.Čužinska iniciatīvas, un tās mērķis ir sniegt finansiālu atbalstu talantīgu jauno mūziķu profesionālajai attīstībai. Tās izlietojums paredzēts, piemēram, augsta līmeņa mūzikas profesionāļu meistarklašu apmeklējumiem Latvijā vai ārpus tās, dalībai nozīmīgos starptautiskajos konkursos un līdzīgiem mērķiem. Stipendija nav paredzēta ikdienas dzīvošanas izmaksu segšanai mācību laikā vai mūzikas instrumentu iegādei. Plānots, ka šāda stipendiju piešķiršana turpmāk notiks katru gadu, izvēršoties par skaistu tradīciju.