SAŅEMTS VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDA ATBALSTS MĒRĶPROGRAMMĀ "LATVIEŠU ORIĢINĀLMŪZIKA"

Noslēdzies Valsts Kultūrkapitāla fonda 2021. gada pirmais mērķprogrammas "Latviešu oriģinālmūzika" projektu konkurss, kura ietvaros biedrība "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs" sadarbībā ar PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pedagogu un Liepājas bigbenda vadītāju Denisu Paškeviču saņems finansiālu atbalstu 1000,00 EUR apmērā projekta "Denisa Paškeviča instrumentālais jaundarbu variāciju cikls Liepājas bigbendam" īstenošanai.

Projekta ietvarā plānots radīt instrumentālu jaundarbu variāciju ciklu bigbendam, tā iniciators un autors ir Latvijā pazīstamākais džeza saksofonists un komponists Deniss Paškevičs, kurš no 2020. gada janvāra ir arī LMMDV kolektīva – Liepājas bigbends mākslinieciskais vadītājs. Jaundarbs tiks rakstīts starpžanru mūzikā, kas arīdzan būs kā eksperimentāla virziena darbs, kurā ir iekļauts džeza mūzikas izpildījuma tehnikas, kas sasvstarpēji ir apvienotas un ieturētas ar elektronisko mūziku un brīvās kolektīvās improvizācijas izpildījuma tehnikā.

Šāda veida darbs taps vadoties pēc bigbenda dalībnieku radošajām spējām un māksliniecisko izaugsmi īsā laika posmā. Projekta īstenošana jeb instrumentālā variāciju cikla radīšana klasiskajam bigbenda sastāvam ar solistiem ir ieguldījums Latvijas džeza mūzikas attīstībā un tradīciju stiprināšanā, savukārt Liepājas bigbendam tas būs īpašs notikums, kad tā mākslinieciskais vadītājs radīs jaundarbus unikālam bigbenda sastāvam. Projekta norises laiks no 2021. gada 30. aprīļa līdz 2021. gada 3. oktobrim.

Projekta vadītāja
Anete Verbicka
E-pasts: anete.verbicka@lmmdv.edu.lv

VKKF-logo