SAŅEMTS ASV VĒSTNIECĪBAS ATBALSTS MŪZIKAS PROJEKTA ĪSTENOŠANAI

Biedrība "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs" sadarbībā ar PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu saņems ASV vēstniecības finansiālu atbalstu projekta "Diversity of the US Music Culture: Remote Classes by the Hollywood Composer Lolita Ritmanis" īstenošanai.

Pateicoties ASV vēstniecības Latvijā atbalstam tiks uzsākta nozīmīga sadarbība ar Amerikā dzīvojošu latviešu izcelsmes komponisti Lolitu Ritmanis. Projekta ietvarā, sākot no 2021. gada septembra līdz 2021. gada novembrim, vienu reizi mēnesī notiks komponistes Lolitas Ritmanis tiešsaistes meistarklases, kurās dalībnieki tiks iepazīstināti ar ASV mūzikas kultūras daudzveidību akadēmiskajā un filmu mūzikā, iepazīstinās meistarklašu dalībniekus par komponistes pieredzi ceļā uz mūzikas izglītību un muzikālo karjeru ASV, kā tiek veidota, komponēta, producēta un ierakstīta mūzika, skaņu celiņi Holivudas filmām un TV šoviem, kā arī dalīsies pieredzē akadēmiskā mūzikā – kopīgais un atšķirīgais starp ASV un Latviju.

Kopumā plānotas divas kultūrizglītojošas lekcijas un viena praktiskā meistarklase jeb komponēšanas meistarklase – PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas" mūzikas izglītības programmu audzēkņu konsultēšana un mūzikas rakstīšana skaņu celiņa vajadzībām – vizuālā un audio mijiedarbībā. Precīzi meistarklašu datumi tiks izziņoti augusta beigās, septembra sākumā. Šī projekta īstenošana veicinās starptautisko kontaktu veidošanos un zināšanu nodošanu kultūrā starp ASV un Latviju.

Projekts tapis ar ASV vēstniecības atbalstu. Tajā paustie viedokļi un secinājumi vai ieteikumi var neatspoguļot Valsts departamenta oficiālo nostāju.

Projekta vadītāja
Anete Verbicka
E-pasts: anete.verbicka@lmmdv.edu.lv

US Embassy US Embassy