Latvijas profesionālās ievirzes mākslas izglītības programmas audzēkņu Valsts konkursa "Apģērbs ir vēstījums" pasākumi

9. un 10. martā MIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" norisināsies Latvijas profesionālās ievirzes mākslas izglītības programmas audzēkņu Valsts konkursa "Apģērbs ir vēstījums" noslēguma pasākumi – konkursa labāko darbu izstāde, modes skate un seminārs skolotājiem.

Latvijas mākslas skolu audzēkņu radīti projekti no 100 Latvijas mākslas skolām – tērpu kolekcijas, to vizuālas prezentācijas kolāžās un video formātā no 9. marta būs skatāmi Mākslu izglītības kompetences centra "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" jaunajā izstāžu zālē Alejas ielā 18.

Izstādē eksponēti labākie Latvijas mākslas skolu audzēkņu projekti, risinot radošu uzdevumu par tēmu "Apģērbs ir vēstījums". Jauno modes mākslinieku darbi tapuši Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotā Valsts konkursa ietvaros. Jau tradicionāli Valsts konkurss audzēkņus mudina padziļināti pētīt un strādā ar kādu izvēlētu mākslas vai dizaina tēmu, tādējādi gūstot priekšstatu par dažādām mākslas jomām un profesijām. Izstādē apskatāmie darbi ir tikai neliela daļa no Latvijas mākslas skolās šogad tapušajiem radošajiem darbiem.

Konkursa dalībnieki ir profesionālās ievirzes izglītības programmas „Vizuāli plastiskā māksla" 2.-7. klases audzēkņi vecumā no 8 līdz 16 gadiem.

Konkursa darbus vērtēja nozares profesionāļi – modes dizaineri Laima Jurča (zīmols "Laima Jurča""), Indra Komarova (zīmols "Talanted"), Artis Štamgūts ("Status by Shtamguts"), kostīmu mākslinieces Kristīne Jurjāne, Māra Binde (Latvijas Mākslas akadēmija) un radošais duets "Mareunrol’s". Vērtējuma kritēriji ir tērpu kolekcijas konceptuālā un mākslinieciskā iecere, izpildījums materiālā, radošā darba ieceres un gala rezultāta atspoguļojums vizītkartē, planšetē vai filmā.

Kristīne Jurjāne, žūrijas pārstāve stāsta: "Vērtējot šī gada konkursa bērnu darbus, skaidri iezīmējas tās pašas tēmas, kas uztrauc progresīvi noskaņoto sabiedrības daļu kopumā – ekoloģija, klimata pārmaiņas, vardarbība, atkarības, attiecības, ģimene, mājas kā dzīves stabils pamats – tas dod cerību nākotnē piedzīvot izglītotu, kritiski domājošu un empātisku jauno paaudzi. Iepriecina aizrautība ar kādu strādā mākslas skolu skolotāji un viņu audzēkņi."

9. martā pulksten 16.00 koncertzālē "Lielais dzintars" modes skatē tiks demonstrētas 45 apģērbu kolekcijas, kas ir tikai neliela daļa no audzēkņu veidotajām tērpu kolekcijām. Modeļi – MIKC LMMDV profesionālās ievirzes mākslas programmas audzēkņi sadarbībā ar mākslas vidusskolas topošajiem modes dizaineriem un stilistiem. Lai šo vērienīgo pasākumu īstenotu, tā organizēšanā iesaistījusies plaša MIKC LMMDV radošā komanda. Modes skates kurators – MIKC LMMDV Apģērbu dizaina izglītības programmas vadītājs, pedagogs Normunds Vamzis.

10. martā mākslas skolu skolotāji aicināti uz pieredzes apmaiņas semināru. Semināra lektori ir konkursa žūrijas pārstāvji – Latvijā un arī ārvalstīs atzīti modes eksperti un MIKC LMMDV pedagogi.

2023. gada Valsts konkursa uzdevumi ir sniegt iespēju audzēkņiem iepazīt apģērbu dizainera darbu, iepazīties ar mākslas un dizaina piemēriem, modes dizaineriem, aktualitātēm modes industrijā, kā arī izveidot apģērbu kolekciju, izmantojot T kreklus un paužot konkrētu vēstījumu.

Izstāde no 9. marta līdz 21. aprīlim MIKC LMMDV izstāžu zālē Alejas ielā 18 atvērta katru darbu dienu no pulksten 10.00 līdz 17.00. Ieeja izstādē bez maksas.

Izstādi, modes skati un semināru skolotājiem rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar MIKC LMMDV.

Pasākuma programma:

9. marts

11.00–12.30 Ierašanās un reģistrācija skolā (Alejas iela 18, jaunbūve).
11.30–14.00 Konkursa darbu izstādes apmeklējums. Ekskursija pa skolu.
14.00–15.30 Pusdienu pārtraukums.
16.00–17.00 Modes skate "Apģērbs ir vēstījums" koncertzālē "Lielais dzintars" (pasākums pedagogiem un skolēniem). Modes skatē konkursa finālam izvirzītās kolekcijas demonstrēs MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Bērnu mākslas skolas audzēkņi. Laureātu darbu kolekcijas vērtēs žūrija.
1. stāvā Foto siena radošā gaisotnē.
17.00–18.00 Noslēgumā burziņš un mūzika.

10. marts

10.00–10.30 Reģistrācija semināram koncertzālē "Lielais dzintars". Saudzējot mūsu dabas resursus, lūgums paņemt līdzi savu krūzīti tējai vai kafijai!
10.30.–14.00 Seminārs "Aktuālais modes nozarē un izglītībā. Modes industrijas redzamā un neredzamā daļa" pedagogiem un skolēniem.
Dažādas profesijas modes industrijā. Modes dizainere Indra Komarova, zīmols "Talanted".
Mode kā komunikācijas rīks. Modes dizainere Laima Jurča, zīmols "Laima Jurča".
Ilgtspējīga mode. Modes dizainere Māra Binde, Latvijas Mākslas akadēmija.
Latviešu stāsti. Kā es veidoju savu izrāžu tēlus un strādāju ar studentiem. Kostīmu māksliniece Kristīne Jurjāne, Latvijas Mākslas akadēmija.
Mācību process MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Apģērbu dizaina nodaļā (Normunds Vamzis, MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola).

Iespējas apmeklēt Liepājā:
• Liepājas muzejs
• Galerija "Romas dārzs"
• 17.–19. gs. interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams"
• Kultūrvieta "Atmodas dārzs"
• Koncertzāle "Lielais dzintars"

Kontakti: Izglītības metodiķe: Sanda Liepa-Vjakse: mob. 26478583

Informāciju sagatavoja:
Ilze Kupča
Vizuālās mākslas eksperte
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
67228985, 29458876
ilze.kupca@lnkc.gov.lv

Linda Ertmane
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
67228985, 29181396
linda.ertmane@lnkc.gov.lv
www.lnkc.gov.lv