Alise Sedliņa-Brūdere saņem godalgotu vietu konkursā "SkillsLatvia 2021"

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkne Alise Sedliņa-Brūdere nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā "SkillsLatvia 2021" izcīnīja godalgoto 3. vietu nominācijā "Tērpu dizains".

Meistarības konkurss "SkillsLatvia 2021" šogad norisinās citādākā formātā, nekā ierasts. Trīs mēnešu laikā konkursanti sacenšas 21 prasmju konkursā gan attālināti, gan klātienē Latvijas profesionālās izglītības iestādēs. Dalībnieki vienas vai divu dienu laikā demonstrē savas prasmes, veicot nozares ekspertu sastādītus darba uzdevumus.

LMMDV audzēknei lielu atbalstu sniedza Apģērbu dizaina izglītības programmas vadītājs Normunds Vamzis.

Kategorijā "Tērpu dizains" sacentās audzēkņi no PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas "Saules skola", Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas un PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas.

"Tērpu dizains" dalībniekiem bija jāiesniedz iepriekš izstrādāts izpētes darbs par tēmu "Ilgtspēja modes industrijā – RECYCLING kā viena no iespējām". Sekoja uzdevums, kura laikā jaunajiem speciālistiem pēc klientes vēlmēm no lietotiem krekliem bija jāizveido mūsdienīgs un aktuāls apģērba dizains, kas ietver atkārtotas pārstrādes principus. Kad tērpa dizains bija izveidots, autoriem bija jāpiedāvā piemērotākais apģērba idejas attēlojums no priekšpuses un mugurpuses, kā arī kopējā stila piedāvājums ar pieskaņotu frizūru un apaviem. Konkursantiem bija pieejamas figūru sagataves, lai izveidotu tehnisko zīmējumu gan priekšpusei, gan mugurpusei atbilstoši konkursā izsniegtajam kreklkleitas modelim.

Jau pavisam drīz konkursanti varēs piedalīties atlases konkursos, lai pretendētu uz iespēju pārstāvēt Latvijas komandu starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā "EuroSkills 2021", kas šogad notiks no 22. līdz 26. septembrim Austrijā, Grācā. Dalība tik vērienīgā meistarības konkursā ir iespēja pierādīt savu prasmju izcilību Eiropas līmenī un apliecināt Latvijas profesionālās izglītības starptautisko konkurētspēju. "SkillsLatvia" ir ikgadējs nacionāla līmeņa profesionālās meistarības konkurss profesionālās izglītības audzēkņiem. Tajā jaunie profesionāļi demonstrē savu prasmju izcilību, savstarpēji sacenšoties par medaļām un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos "EuroSkills" un "WorldSkills". Konkurss notiek projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.