PIKC LMMDV viesojās Tartu mākslas skolas audzēkņi

No 2019. gada 28. oktobra līdz 22. novembrim programmas Erasmus+ ietvaros PIKC LMMDV mācību mobilitātes nolūkos viesojās četri Tartu mākslas skolas Stilistu izglītības programmas audzēkņi Helēna (Helen Elbrecht), Matias (Mattias Reinula), Stella (Stella Liisa) un Anna-Marija (Ann-Marie Külaviir).

Četras nedēļas viņi praktiski darbojās Ādas izstrādājumu dizaina izglītības programmā skolotājas Dzintras Budovskas vadībā, Vizuālā tēla stila izglītības programmā Daces Dēliņas-Lipskas, Ievas Reinekas gādībā, Apģērbu dizaina izglītības programmā Zaigas Grīnes vadībā un Tekstilizstrādājumu dizaina izglītības programmā Sandras Zāles-Zālītes vadībā. Par foto dokumentāciju rūpējās Ritvars Sproģis un Foto dizaina izglītības programmas vadītājs Ēvalds Vanags.

Tartu mākslas skolas audzēkņi izgatavoja aksesuārus no ādas, dizaina cepures, apguva pastižas darbus, modes ilustrāciju, modes fotogrāfiju, māksliniecisko grimu. Kā arī apguva praktiskas iemaņas kimono izstrādē, digitālajā izšūšanā un tekstilmateriālu krāsu apstrādi.

Visvairāk igauņu jaunieši novērtēja tieši iespēju darboties praktiski ar dažādiem materiāliem, ādu, audumu, grima materiāliem, kā arī ieguva jaunas zināšanas un prasmes konstruēšanā, piegriešanā un digitālajā izšūšanā, ar ko iepriekš nebija strādājuši. Visi četri atzinīgi novērtēja PIKC LMMDV sagatavotās programmas un darba augsto kvalitāti, pedagogu atdevi un laiku, ko veltījuši darbam ar viņiem.

Visi Tartu mākslas skolas audzēkņi izsaka sirsnīgu pateicību visiem pedagogiem, kuri kopā ar viņiem strādāja, kā arī audzēkņiem, kuri pieņēmuši viņus savā lokā un izrādījuši kultūras, mākslas un izklaides iespējas Liepājā un kopīgi pavadījuši laiku.