Arī mūsu skola līdzdarbojas vēsturisko notikumu rekonstrukcijā

No 27. līdz 29. jūnijam Liepājā notiks vēsturisku pasākumu kopums Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100!

No 1919. gada janvāra līdz jūlijam Liepāja kļuva par Latvijas Republikas galvaspilsētu, kad, bēgdama no Rīgas un sadursmēm ar Krievijas armiju, Pagaidu valdība patvērās Kurzemē. Pēc valsts apvērsuma Kārļa Ulmaņa valdības locekļi apmetās uz kuģa “Saratov”, kuru sargāja britu, amerikāņu un franču flotes. 1919. gada 27. jūnija vakarā valdība svinīgi pameta kuģi.

Pēc Liepājas domes un Francijas institūta Latvijā ielūguma franču teātra kompānija no Sentetjēnas tās mākslinieciskās vadītājas Sabrīnas Loras vadībā pievienosies šīm trīs dienu svinībām, sniedzot dažādus mākslinieciskus priekšnesumus.

Teātra uzvedumā "Trakās mīlestības Parīzē" (Les Amours folles à Paris) apvienojas dziesma, deja, kabarē, teātris, zaļumballe, dzeja, glezniecība… Viss atgādinās kosmopolītisko gaisotni, kas valdīja tā laika Eiropā un jo īpaši Parīzē – mākslas un modernisma galvaspilsētā!

Lai labāk sagatavotos dalībai projektā, LMMDV organizēja pieredzes apmaiņas braucienus gan no Latvijas uz Franciju, gan no Francijas uz Latviju. Turklāt tā bija lieliska iespēja uzsākt sadarbību ar vairākām franču skolām - Mūzikas konservatoriju "Conservatoire Massenet", Modes liceju "Lycee Adrien Testud" un liceju "Lycée professionnel Sainte-Mari".

Projektu vadīja LMMDV radošā direktore Mākslas struktūrvienībā Iveta Heinacka un LMMDV radošais direktors Mūzikas struktūrvienībā Jānis Strazds. Lielu atbalstu saņēmām no mūsu franču valodas skolotājas Līgas Meiruškas.

Kopš šī gada aprīļa LMMDV pasniedzēji un audzēkņi gan no mūzikas, gan mākslas novirzieniem kopā ar "Ensemble Romana" gatavo uzvedumu "Trakās mīlestības Parīzē", kuru skatītāji varēs baudīt kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā – 100 svētku programmas ietvaros.

Skolotāja Dace Vecvagare uzbūra 20. gadu Francijas noskaņu demonstrējot foto, video un mūzikas materiālus, lai dalībnieki labāk izprastu laikmetu un iedvesmotos darbam projektā.

Uzveduma ietvaros Vizuālā tēla stilistu izglītības programmas (pasniedzēja Dace Dēliņa-Lipska un Guna Stikāne), Apģērbu dizaina izglītības programmas (pasniedzēja Marita Viļumsone) un Ādas izstrādājumu dizaina izglītības programmas (pasniedzēja Dzintra Budovska) audzēkņi veido projekta dalībnieku tērpus, aksesuārus un kopējo vizuālo tēlu.

Metālu dizaina izglītības programmas audzēkņi (pasniedzējs Andris Garokalns un Edijs Ābelis) veido īpaši izgatavotu tā laika parādes trīsriteni.

Mākslas izglītības programmas (pasniedzēja Dace Jegorova-Strazdiņa un Juris Pasternaks) veido dekorācijas un izdales materiālus sietspiedes tehnikā.

Mūzikas struktūrvienības Populārās un džeza mūzikas izglītības programmas (pasniedzējs Rustams Bagirovs, Mārtiņš Zālīte un Jānis Strazds), Vokālā mūzikas izglītības programmas (pasniedzēja Ieva Dreimane), Stīgu instrumentu spēles izglītības programmas un Pūšaminstrumentu spēles izglītības programmas pasniedzēji un audzēkņi gatavo muzikālos priekšnesumus.