VĒSTURE

Liepājas Bērnu mākslas skola oficiāli ir dibināta 1975. gadā, kā Liepājas mākslas vidusskolas struktūrvienība un pirmā bērnu mākslas skola Latvijā. 1974. gadā tika atvērta pirmā eksperimentālā mākslas klase bērniem.

Ideja par Bērnu mākslas skolas dibināšanu pie Lietišķās mākslas vidusskolas (tagad – Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola) radās direktoram Rihardam Rubīnam un Albertam Eglītim. Abi kopā viņi izveidoja Bērnu mākslas skolu, 23 gadus sekmīgi un profesionāli vadīja A. Eglītis.

Savulaik kopā ar A. Eglīti skolā par pedagogiem strādājuši Latvijā pazīstami mākslinieki Skaidrīte Elksnīte, Matīss Zavickis, Eduards Mažeiks, Vita Merca, Velga Gūtmane u.c.

LBMS vadītāji bijuši arī Nora Ārgale, Agita Ansule, Ginta Stavrovska, Maira Markuševska, Ilze Elizabete Rasa un Lauma Veita. Katrs no vadītājiem ir atstājis savu ieguldījumu LBMS attīstības vēstures lapaspusēs.

Bērnu skolas absolventi savus pirmos soļus mākslā atceras ar mīlestību un ar savu skolu lepojas. Viņu starpā ir daudzas izcilas personības, kas pazīstamas Liepājā, Latvijā un aiz tās robežām: tēlnieks Ģirts Burvis, arhitekts Agris Padēlis–Līns, Inga Auziņa, Liepājas galvenā māksliniece Agita Ansule, Vilnis Štrams, scenogrāfs Gints Gabrāns, stikla māksliniece Marta un tekstilmāksliniece Elīna Ģibietes un vēl daudzi citi.