LMMDV

LMMDV zēnu koris

Zēnu kora dziedāšanas tradīcijas skolā ir ar senām un dziļām saknēm. Par to savā laikā parūpējās diriģents un pedagogs Andris Lekstutis, kurš 1980. gadā izveidoja Em. Melngaiļa mūzikas vidusskolas zēnu kori.

Kora darbību pēc vairāku gadu pārtraukuma 2010. gadā atjaunoja un turpina kora diriģente un mākslinieciskā vadītāja Ilze Balode, kormeistare Evija Goluba un koncertmeistars Normunds Kalniņš.

Kora dalībnieki ir bērnu skolas visu specialitāšu audzēkņi.

Koris aktīvi iesaistās skolas un pilsētas koncertdzīvē, muzicējot kopā ar ievērojamiem māksliniekiem, profesionāliem mūziķiem, Liepājas Simfonisko orķestri u.c. Pēdējos gados ir bijušas arī brīnišķīgas iespējas koncertēt ārpus Latvijas, sniedzot programmas festivālos, koncertos un dažādu kopprojektu ietvaros.

Kora spilgti notikumi – dalība Liepājas simfoniskā orķestra 2017. gada sezonas atklāšanas koncertā koncertzālē Lielais Dzintars, atskaņojot K.Orfa "Carmina burana" kopā ar VAK "Latvija", solistiem un LSO jauno māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu G.Rinkeviču, dalība Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos (2015), "Mazās balvas" iegūšana J.Vītola koru konkursā "Lai skan!" (2018), vairākkārtēja titula "Labākais zēnu koris" Latvijā iegūšana (2014., 2018.)

Koris veido arī savas pastāvīgas koncertprogrammas un uzvedumus. Viens no spilgtākajiem – koncertuzvedums visai ģimenei "Māja, skurstenis un mēs" kopā ar Renāru Kauperu. (2018., 2019.)

Koris piedalījies arī labdarības koncertos "Uzcel savu baznīcu" Bruknā un "Uzcel savu skolu" Bārbelē, esot uz vienas skatuves ar Latvijā populāriem mūziķiem un māksliniekiem.

Kolektīvs piedalījās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku modelēšanas koncertā "Dziesmu bērns".

Kolektīvs ir apņēmības pilns turpināt augt un veidoties, pieņemot izaicinājums iepazīt lielo mūzikas pasauli.