Pūtēju orķestris "Liepāja" starptautiskā konkursā izcīna "Grand Prix"

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMD) un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra (LBJC) pūtēju orķestris "LIEPĀJA" XXII starptautiskajā pūtēju orķestru festivālā/konkursā Polijā izcīnīja "Grand Prix".

Konkurss norisinājās no 22. jūnija līdz 24. jūnijam un tajā piedalījās LMMDV un LBJC pūtēju orķestris "LIEPĀJA" kopā ar mažoretēm. Papildus orķestra dalībnieki piedalījās V starptautiskajā individuālo izpildītāju konkursā.

Pūtēju orķestris par galveno konkursa nomināciju (koncerta programma bija 30 minūtes gara) saņēma visaugstāko žūrijas novērtējumu – "Grand Prix".

Konkursa nominācijā "Šova programma" arī tika saņemts augstākais novērtējums - 1. vieta. Ainas Apenes vadītajai deju grupai mažorešu konkursā arī augstākais novērtējums - 1. vieta. Festivālā kopumā piedalījās 11 orķestri no Polijas, Vācijas, Serbijas, Melnkalnes.

Festivāla ietvaros individuālo izpildītāju konkursā piedalījās LMMDV audzēkņi un attiecīgās vecuma grupās guva labus rezultātus:
Jorens Daugulis – III vieta (sk. V.Šestilovskis),
Alīda Emīlija Trumpika – II vieta, (sk. R.Lapa),
Daiga Koroļonoka saņēma atzinību (sk. R.Lapa)
Ruvimam Ungeitim izteikts piedāvājums mācības turpināt Vroclavas mūzikas vidusskolā (sk. V.Šestilovskis).

Paldies koncertmeistarei skolotājai Renātei Sviriņai!

Konkursā piedalījās izpildītāji no Krievijas, Korejas, Polijas, Vācijas, Melnkalnes. Žūrijā bija augstākā līmeņa pūtēju mūzikas profesionāļi ar profesoru un doktora grādiem no Polijas, Beļģijas, Latvijas, Baltkrievijas, Šveices.

Pasākuma organizatori bija padomājuši arī par sportiskām aktivitātēm mūziķiem, konkursa dienās notika arī draudzības spēles futbolā starp orķestru dalībniekiem. Vislielāko pārsteigumu orķestra dalībnieki saņēma 24. jūnija vakarā – pikniku skaistā atpūtas kompleksā pie ugunskura.