Sasniegumi konkursā "Pavasarī dziesmas skan 2022"

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Kora klases audzēknes Emīlija Andriekus, Amanda Andriekus un Marija Kalnīte guvušas panākumus Latvijas jauno vokālistu konkursā "Pavasarī dziesmas skan 2022", ko rīkoja Ventspils Jaunrades nams.

10. aprīlis nāca ar ļoti līksmām ziņām – starp 84 iesūtītajiem video meiteņu priekšnesumi tika izvirzīti konkursa finālam, kurš norisinājās klātienē 30. aprīlī Ventspils Jaunrades nama lielajā zālē. Satraukums, pārdzīvojums un reizē arī milzīgs saviļņojums pēc ilga pārtraukuma atkal kāpjot uz lielās skatuves – bet tas viss tika pārvarēts un meitenes lieliski tika galā, izstāstot savu stāstu klausītājiem un žūrijai. Konkursam audzēknes sagatavoja skolotāja Evija Goluba, koncertmeistare Santa Jašina. Pateicība arī kormeistaram Normundam Kalniņam, kurš pavadīja Amandas dziedājumu konkursa video sagatavošanas laikā.

Rezultātā:
solisti (4–6 gadi) Emīlija Andriekus – 1. vieta;
solisti (7–10 gadi) Amanda Andriekus – 1. vieta;
dueti, ansambļi/grupas (7–10 gadi) Amanda Andriekus un Marija Kalnīte – 2. vieta.

Liels prieks bija, kad tika paziņots – mazā Emīlija pārliecinoši ieguvusi arī Grand Prix.

Konkursantus vērtēja Ventspils Mūzikas vidusskolas vokālais pedagogs Astra Plostniece, Dziesmu svētku virsdiriģents, kora "Balsis" vadītājs Ints Teterosvkis un dziedātāja Katrīna Bindere-Čodere.

Meitenes saņēma ne tikai diplomus un īpaša dizaina apbalvojumus, bet arī dāvanas no Ventspils pašvaldības, kā arī vēl ļoti īpašas veltes – pašu Jaunrades nama pulciņa "Mīļlietiņas" bērnu darinātas mīkstas rotaļlietas un "Labo garšu studijas" bērnu gatavotus gardumus!

Liels paldies Ventspils Jaunrades nama komandai gan par lieliski noorganizēto pasākumu, gan viesmīlīgo uzņemšanu, kur viss bija pārdomāts no sagaidīšanas, līdz palīdzēšanai atrast katram dziedātājam uz skatuves īsto vietu. Tāpat paldies arī dejotājām, kuras priecēja dalībniekus, skolotājus un vecākus laikā, kad žūrija devās apspriedē.