Solistu un vokālo ansambļu konkurss "Pērļu lietus"

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs šā gada 24. februārī aicināja lielus uz mazus dziedātājus uz solistu un vokālo ansambļu konkursu “Pērļu lietus”. Konkursā skolu godam pārstāvēja kora klases audzēknes Grēta Elizabete Antona, Emīlija Andriekus un Amanda Andriekus – visas trīs meitenes ieņēma godalgotas vietas.

Šogad konkursam jubilejas gads – tas tika organizēts jau desmito reizi. Konkursā kopumā uzstājās 138 dalībnieki no Liepājas, Rīgas, Bārtas, Jaunolaines, Carnikavas, Baložiem, Priekules, Aizputes, Kuldīgas, Saldus un Brocēniem.

Visi konkursanti pierādīja, ka patiešām ir talantīgi un spējīgi vokālisti, sniedzot kvalitatīvus un emocionāli piepildītus priekšnesumus. Ikviens klātesošais varēja pārliecināties, ka gan dalībnieki, gan pedagogi ieguldījuši lielu darbu un nopietni gatavojušies konkursam.

Pārvarot satraukumu pirms kāpšanas uz skaistās Liepājas biedrības nama skatuves žūrijas un klausītāju priekšā, mūsu meitenes bija pārliecinošas savos priekšnesumos, kas atspoguļojas rezultātā:
Solisti 5–7 gadu vecuma grupā:
1. vieta – Grēta Elizabete Antona
2. vieta – Emīlija Andriekus
Solisti 8–12 gadu vecuma grupā:
2. vieta – Amanda Andriekus

Konkursam audzēknes sagatavoja skolotāja Evija Goluba, meiteņu dziedājumus pavadīja koncertmeistare Santa Jašina. Liels paldies abām pedagoģēm par ieguldīto laiku, darbu un mīlestību!

Jaunos talantus vērtēja profesionāla žūrija – Latvijas Vokālo ansambļu asociācijas dibinātāja, ilggadējā vadītāja, vokālā pedagoģe un nozares eksperte Mārīte Puriņa, komponists Andris Kontauts, operdziedātāja Laura Bulava, dziedātājs un dziesmu autors Ivo Fomins un dziedātāja Grēta Grantiņa. Vērtēšanā ņēma vērā gan tehnisko izpildījumu, gan māksliniecisko sniegumu un skatuvisko tēlu.

Pirms apbalvošanas visus klātesošos patīkami pārsteidza Grētas Grantiņas pozitīvais priekšnesums, kas izraisīja neviltotas emocijas jaunajos māksliniekos. Tāpat patiess prieks bērniem bija par īpašajām Solvitas Bružes veidotajām balvām – tās patiešām ir izsmalcinātas un skaistas. Tāpat pārsteigums visiem bija Edgara Poheviča foto kaste, kur katram dalībniekam un viesim bija iespēja iemūžināt mirkli, uzreiz saņemot taustāmu fotogrāfiju kā mīļu atmiņu par pasākumu.

Paldies konkursa radošajai komandai par rūpīgi organizēto pasākumu un iespēju bērniem izkopt savu skatuvisko mākslu!